Կա պայմանավորվածություն ապրիլի 8-ին` ժամը 15:00- 20:00-ն, Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի շփման գծի հյուսիսային և հարավային ուղղություններում խստորեն ապահովել կրակի դադարեցման ռեժիմը և սկսել ինչպես հայկական, այնպես էլ ադրբեջանական կողﬕց զոհված զինծառայողների մարﬕնների որոնման աշխատանքները: Այս մասին «Արﬔնպրես»-ին տեղեկացրել է ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի մամուլի քարտուղար Սենոր Հասրաթյանը:
Գործընթացը համակարգում են Կարﬕր Խաչի ﬕջազգային կոﬕտեն և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի հատուկ ներկայացուցչի դաշտային օգնականները:

В зоне карабахского конфликта сегодня будут проведены работы по поиску тел погибших военнослужащих – Армия обороны НКР 04/08/2016 15:04 | Актуальная тема
Достигнута договоренность о строжайшем соблюдении перемирия с 15:00 до 20:00 8 апреля на северном и южном направлениях линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск для проведения работ по поиску и вывозу тел погибших военнослужащих с обеих сторон. Об этом сообщил “Арменпресс” пресс-секретарь Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики Сенор Асратян.
“Процесс координируют Международный Комитет Красного Креста (МККК), а также полевые помощники личного представителя действующего председателя ОБСЕ”, – сказал Сенор Асратян.