Հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման շուրջ ձեռք բերված պայմանավորվածությունը. հայկական կողմն ունի 2 զոհ և վիրավորներ 04/08/2016 09:43 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ապրիլի 7-ի լույս 8-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման շուրջ ձեռք բերված պայմանավորվածությունը, որի ընթացքում կիրառել է ինչպես տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ (2000-ից ավելի կրակոց), այնպես էլ 60 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ):
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել շփման գոտու հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ, որոնց հետևանքով զոհվել է շարքային պայմանագրային, 1983թ. ծնված Հրաչ Սամվելի Մուրադյանը: Կան վիրավորներ:
Առաջնագծի մեկ այլ՝ հյուսիսարևելյան հատվածում, դեռևս լրիվությամբ չպարզված հանգամանքներում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել 1996թ. ծնված շարքային զինծառայող Գևորգ Աշոտի Մղդեսյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհվածների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Минобороны НКР сообщило о гибели двоих солдат в результате обстрела с азербайджанской стороны 04/08/2016   10:07  |  Актуальная тема
Азербайджанская сторона в ночь на 8-е апреля нарушила достигнутые договоренности о прекращения огня по всей протяженности линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Противник произвел более 2000 тысяч выстрелов из стрелкового оружия различных калибров, а также выпустил два снаряда из 60-миллиметрового миномета.
Наиболее интенсивные нарушения были зафиксированы на северном(Талишском) направлении, в результате чего погиб рядовой Грач Мурадян, есть раненые.
На еще одном участке на северо-восточном направлении при пока не установленных обстоятельствах смертельное огнестрельное ранение получил рядовой Геворк Мгдесян.
Минобороны обороны НКР разделяет боль тяжелой утраты и выражает поддержку семье, близким и сослуживцам погибших.