Փորձության պահին մենք աներեր ենք և անպարտ` շնորհիվ մեր պաշտելի մայրերի և նրանց պատվի համար մարտի ելնող քաջերի 04/07/2016   10:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ:
Շնորհավորում եմ ձեզ Մայրության և գեղեցկության տոնի կապակցությամբ:
Այս պայծառ գարնանային տոնը ևս մի առիթ է մեծարելու ձեզ: Եվս մի գեղեցիկ առիթ է արտահայտելու ձեր նկատմամբ մեր հարգանքը, ակնածանքն ու սերը: Եվս մի առիթ է գնահատանքի և երախտագիտության խոսքեր հնչեցնելու նրանց հասցեին, ովքեր մեր ընտանեկան երջանկության կերտողներն ու պահապաններն են, ովքեր մեր հասարակության առաջընթացի և ազգային վերելքի ամենաեռանդուն ուժերն են:
Վերջին օրերին Արցախում տեղի ունեցած իրադարձությունները կրկին ընդգծեցին մեր ժողովրդի ամենավեհ ու ազնիվ առաքինությունները: Փորձության պահին մենք աներեր ենք և անպարտ` շնորհիվ մեր պաշտելի մայրերի և նրանց պատվի համար մարտի ելնող քաջերի:
Մաղթում եմ, որ լինեք երջանիկ և հպարտանաք ձեր արժանավոր զավակներով:
15:44 07/10/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է ՌԴ Նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ ծննդյան օրվա առթիվ
15:09 03/10/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահը շնորհավորել է ՀՀ և ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանին՝ հոբելյանի առթիվ

Президент Армении поздравил соотечественниц с праздником материнства и красоты 04/07/2016 11:56 | Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание по случаю отмечаемого сегодня, 7 апреля, Праздника материнства и красоты..
Поздравляю вас с Праздником Материнства и красоты.
Этот светлый весенний праздник – еще один повод возвеличить вас. Еще один прекрасный повод выразить наше уважение к вам, наше преклонение и любовь. Еще один повод озвучить слова признательности и благодарности в адрес тех, кто строит и хранит наше семейное счастье и кто является самой энергичной силой прогресса нашего общества и национального подъема.
События последних дней в Арцахе вновь подчеркнули самые возвышенные и честные качества нашего народа. В минуты испытаний мы нерушимы и непобедимы, благодаря нашим обожаемым матерям и идущим в их честь на битву храбрецам.
Желаю, чтобы вы были счастливыми и гордились своими достойными сыновьями”, – говорится в послании, опубликованном на сайте главы государства.