Համապատասխան ռազմաիրավապահ մարմինների կողմից հարուցվել է քրեական գործ, ռազմաճակատում իրականացվում են անհետաձգելի քննչական գործողություններ (Լուսանկարներ) 04/06/2016 10:34 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ապրիլի 2-ից 5-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տեղի ունեցած մարատական գործողությունների ընթացքում հակառակորդն աչքի ընկավ աննախադեպ բարբարոսական գործողություններով ոչ միայն ՊԲ զինծառայողների, այլև՝ խաղաղ բնակչության հանդեպ:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ ներկայացված լուսանկարներում այդ հանցագործությունները կատարող մարդասպանների միայն մի մասի դիակներն են, ովքեր հայ զինվորների կողմից ոչնչացվել են՝ նահանջելու կամ ավելի ճիշտ՝ փախուստի պահին:
Ադրբեջանական բանակի զինծառայողների կատարած հանցագործությունների փաստի առթիվ համապատասխան ռազմաիրավապահ մարմինների կողմից հարուցվել է քրեական գործ:

Уголовное дело возбуждено в НКР по фактам преступлений, совершенных азербайджанской армией(фото) 04/06/2016 11:00 | Актуальная тема
В ходе боевых действий, произошедших на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в период со 2 по 5 апреля, противник совершил беспрецедентные варварства не только в отношении военнослужащих Армии обороны, но и мирного населения, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В сообщении отмечается, что в представленных фотоснимках запечатлены тела лишь части из тех убийц, которые были уничтожены армянскими военнослужащими при бегстве.
По факту преступлений, совершенных военнослужащими азербайджанской армии, соответствующими военно-правовыми структурами возбуждено уголовное дело.