LifeNews-ի լրագրողներին վտարել են Ադրբեջանից՝ երկրի սահմանամերձ շրջաններում տիրող խուճապի մասին հայտնելու համար 04/05/2016   14:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ռուսական LifeNews հեռուստաալիքի լրագրողներին վտարել են Ադրբեջանից։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի մամուլի ծառայության ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևը։
Նա նշել է, որ լրագրողներն Ադրբեջանի տարածքում աշխատել են «առանց հավատարմագրման»։
Նրա խոսքով՝ իրենց նյութերում «LifeNews-ը խեղաթյուրել է իրականությունը՝ ներկայացնելով ոչ օբյեկտիվ տեղեկատվություն»։
Հիշեցնենք, որ ադրբեջանական սահմանամերձ շրջաններ այցելած LifeNews հեռուստաալիքի լրագրողն իր ռեպորտաժում հայտնել էր, որ մարդիկ վախեցած են և զանգվածաբար լքում են իրենց տները։
14:09 05/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԵս ուժեղ եմ, չեմ վախեցել. Արցախում վիրավորված 11-ամյա Գևորգը դիմել է ընկերներին.news.am
14:00 05/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՍահմանային թեժ կետերից «Արցախպրես»-ի աղբյուրները լավ տեղեկություններ են հաղորդում

Баку выдворил журналистов LifeNews, рассказавших о панике среди азербайджанского населения 04/05/2016   15:16  |  Лента новостей
Журналистов российского телеканала LifeNews выдворили из Азербайджана, сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на главу пресс-службы МИД Азербайджана Хикмета Гаджиева.
Он отметил, что журналисты работали на территории Азербайджана без аккредитации.
По его словам, в своих материалах LifeNews искажал реальную ситуацию, предоставляя необъективную информацию.
Отметим, что побывавшая в приграничных азербайджанских районах журналистка телеканала LifeNews в своем репортаже рассказала о панике среди населения. Репортер заявила, что люди напуганы и в массовом порядке покидают свои дома.