Հայկական կողմը երբեք քաղաքացիական բնակավայրերի ուղղությամբ կրակ չի վարում. Արծրուն Հովհաննիսյան 04/05/2016 12:10 | ԼՐԱՀՈՍ
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ հավատարիմ է իր որդեգրած մարտավարությանը և երբեք քաղաքացիական բնակավայրերի ուղղությամբ կրակ չի վարում: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառել է ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Այնինչ ադրբեջանական կողմը, բացի Մարտակերտի և շրջակա գյուղերի հրետակոծությունից, երեկ արկակոծել է նաև Մարտունի բնակավայրը:
Իսկ ինչ վերաբերում է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակի` Ստեփանակերտի ուղղությամբ հարվածներ հասցնելու մասին հայտարարությանը, ապա դրան ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունն անդրադարձել է վերջինիս ղեկավարի նմանատիպ հայտարարությանն ի պատասխան երեկ տարածված հաղորդագրությունում:

Армянская сторона никогда не вела и не ведет огонь по гражданским населенным пунктам – Арцрун Ованнисян 04/05/2016   12:23  |  Лента новостей
Министерство обороны НКР заявляет, что армянская сторона остается приверженной своей тактике и никогда не ведет обстрела по гражданским населенным пунктам. Об этом  написал на своей странице в соцсети Фейсбук пресс-секретарь министра обороны Армени Арцрун Ованнисян.
Между тем азербайджанская сторона помимо обстрела Мартакерта и прилегающих сел из артиллерийских орудий, накануне подвергла артобстрелу Мартунинский район.
Что же касается заявлений пресс-секретаря министра обороны Азербайджана о планах нанести удар  по Степанакерту, то, Минобороны НКР уже ответило на эти угрозы.
Минобороны НКР предупредило лично Гасанова (Закир Гасанов – глава Минобороны Азербайджана) и его "верховодителя", что при подобном развитии событий ответ будет несоразмерным и более болезненным.
00:14 05/04/2016  |  Лента новостейАзербайджанская сторона обстреляла автобус с журналистами - NEWS.am