Խաբում են և՛ միջազգային, և՛ սեփական հանրությանը. Դավիթ Բաբայանը՝ Ադրբեջանի ՊՆ հայտարարության մասին. «Ռադիոլուր» 04/03/2016   15:18  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած այն հայտարարության վերաբերյալ, թե միակողմանիորեն դադարեցնում է ռազմական գործողությունը Ղարաբաղում, ԼՂՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Դավիթ Բաբայանը «Ռադիոլուր»-ին հայտնել է, որ իրականությունը բոլորովին այլ է։
Վերջին 24 ժամում Ադրբեջանը երկու անգամ ամենաբարձր մակարդակով հայտարարում է, որ դադարեցնում է կրակը, բայց շարունակում է իր ահաբեկչական գործողությունները։ Սա բնորոշ է Ադրբեջանին, և սա շահարկում է։ «Մենք միշտ ասել ենք, որ պատրաստ ենք կառուցողական նորմալ երկխոսության և հակամարտության խաղաղ կարգավորման, սակայն սա չի նշանակում, որ թույլ ենք և չենք կարող պաշտպանել մեր անկախությունը, ազատությունն ու արժանապատվությունը»:
Դավիթ Բաբայանը նաև նշել է, որ Ադրբեջանի ժողովուրդը և բանակը պատանդ է դարձել իր սեփական հանցավոր ղեկավարության ձեռքին, և այսպիսի շահակումներով այդ պատանդի կարգավիճակը էլ ավելի խորանում է:
«Խաբում են և՛ միջազգային հանրությանը, և՛ սեփական հանրությանը»,- աղբյուրին հայտնել է ԼՂՀ նախագահի մամուլի քարտուղարը:

Давид Бабаян: Власти Азербайджана обманывают международное сообщество и собственный народ 04/03/2016 15:36 | Актуальная тема
Заявление азербайджанской стороны о прекращении военных действий в зоне карабахского конфликта не имеют ничего общего с действительностью, "реальность диаметрально противоположна". Об этом заявил начальник Главного информационного управления президента Нагорно-Карабахской Республики Давид Бабаян в интервью “Радиолур”.
За последние 24 часа Азербайджан на самом высоком уровне заявляет, что прекращает огонь, однако продолжает свои террористические действия. Это является спекуляцией. По его словам, такая политика присуща Азербайджану - заявлять одно, а делать другое.
"Мы всегда заявляли, что готовы к нормальному, конструктивному диалогу и мирному урегулированию конфликта. Однако это не означает, что мы слабы и не можем защитить нашу независимость, свободу и достоинство", – подчеркнул пресс-секретарь президента НКР.
Давид Бабаян также отметил, что народ и армия Азербайджана стали заложниками в руках собственного руководства, и подобные спекуляции еще более усугубляют их заложническое положение.