Բակո Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել ՊՆ-ին եւ բոլոր համապատասխան մարմինների ղեկավարներին 04/03/2016   20:11  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 3-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են առաջնագծում տիրող իրավիճակին եւ հակառակորդի հանցավոր ոտնձգությունները կանխելու ուղղությամբ Պաշտպանության բանակի կողմից ձեռնարկվող միջոցառումներին վերաբերող հարցեր:
Ինչպես տեղեկացնում են Բակո Սահակյանի աշխատակազմից, երկրի ղեկավարը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել պաշտպանության նախարարությանը եւ բոլոր համապատասխան մարմինների ղեկավարներին՝ քննարկված հարցերի պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտպանության նախարար Լեւոն Մնացականյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР дал поручения минобороны и главам всех компетентных органов республики 04/03/2016 20:53 | Актуальная тема
Президент Нагорно-Карбахской Республики Бако Саакян 3 апреля провел рабочее совещание, в ходе которого были обсуждены вопросы, касающиеся ситуации на передовой линии и мер, предпринимаемых Армией обороны для предотвращения преступных посягательств противника.
Глава государства дал конкретные поручения министерству обороны и руководителям всех компетентных органов по должному решению обсужденных вопросов.
В совещании участвовали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, премьер - министр Араик Арутюнян, министр обороны Левон Мнацаканян, другие должностные лица.