ՊԲ ստորաբաժանումները Թալիշի ուղղությամբ տիրել են ադրբեջանական ուժերի կողմից գրավված մարտավարական կարևոր նշանակության հենակետին 04/03/2016 11:59 | ԼՐԱՀՈՍ
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավարևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ընթանում են թեժ մարտեր: Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, լուսադեմին հակառակորդի կողմից ձեռնարկված լայնածավալ հրետակոծությանն ի պատասխան, ՊԲ ստորաբաժանումները անցել են հակազդիչ գործողությունների և Թալիշի ուղղությամբ տիրել նախօրյակին ադրբեջանական ուժերի կողմից գրավված մարտավարական կարևոր նշանակության հենակետին: Թշնամին զգալի կորուստներ կրելով հետ է շպրտվել: Մարտական գործողությունների ժամանակ ղարաբաղյան կողմից վիրավորվել է երկու զինծառայող:
Ղարաբաղյան ուժերի գործողությունները հաջող են ընթանում նաև մարտագծի հարավային հատվածում: Այս ուղղությամբ դիմագրավելով հակառակորդի հրթիռահրետանային ու զրահատանկային հարձակումներին, հարավային թևում գործող ՊԲ ստորաբաժանումները շարքից հանել են թշնամական 2 տանկ և 1 հետևակի մարտական մեքենա (ՀՄՄ):

Карабахские силы вернули захваченный азербайджанцами стратегический опорный пункт и уничтожили еще два танка и БМП противника 04/03/2016 12:27 | Лента новостей
Ожесточенные бои идут на юго-восточном и северо-восточном направлениях карабахско-азербайджанской линии соприкосновения.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики, на рассвете в ответ на предпринятый азербайджанской стороной массированный артобстрел подразделения Армии обороны НКР перешли в контрнаступление и завладели ранее захваченным азербайджанскими силами опорным пунктом на Талышском направлении, имеющим стратегически важное значение. Враг был отброшен назад, понеся значительные потери. В ходе боевых действий с карабахской стороны были ранены двое военнослужащих.
Карабахские силы успешно действуют и на южном направлении линии фронта. Отразив ракетно-артиллерийские обстрелы и танковые атаки, действующее на востоке подразделения Армии обороны НКР вывели из строя 2 вражеских танка и одну боевую машину пехоты(БМП).
Подразделения Армия обороны НКР успешно отразили агрессию противника.
С раннего утра 3 апреля азербайджанская сторона возобновила обстрелы позиций Армии обороны НКР из ракетно-артиллерийских средств с применением бронетехники.
Обстрел ведется в южном направлении. Подразделения Армии обороны НКР предпринимают необходимые мероприятия для подавления агрессивных действий противника.