Ոչնչացվել է ևս 1 տանկ, «Գրադ» տիպի 1 հրթիռահրետանային կայանք, 1 միավոր ինժեներական տեխնիկա և 1 միավոր անօդաչու թռչող սարք 04/03/2016 20:01 | ԼՐԱՀՈՍ
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում մարտերը շարունակվում են: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Ծավալված մարտական գործողությունների ընթացքում պաշտպանության բանակի կողմից հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ոչնչացվել է ևս 1 տանկ, հյուսիսային ուղղությամբ` ՄՄ-21 («Գրադ») տիպի 1 հրթիռահրետանային կայանք, 1 միավոր ինժեներական տեխնիկա և 1 միավոր անօդաչու թռչող սարք՝ Մարտակերտի ուղղությամբ:
Առաջնային գծում տեղ գտնող իրադարձությունների մասին լրացուցիչ կհաղորդվի առաջիկա հաղորդագրություններում:

Армия обороны НКР уничтожила систему "Град", танк, инженерную технику и беспилотник противника 04/03/2016 20:42 | Лента новостей
Армия обороны НКР уничтожила на северном направлении линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил реактивную систему залпового огня "Град", написал пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в соцсети Facebook.
"Бои на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил продолжаются. В ходе завязавшихся боев Армия обороны уничтожила на северо-восточном направлении еще один танк, на северном направлении - систему "Град", одну единицу инженерной техники, а на мартакертском направлении - 1 беспилотный летательный аппарат", - сообщил; Ованнисян.