Դավիթ Բաբայան. Շուտով այնպիսի ջախջախիչ պարտություն կկրի ադրբեջանական կողմը, որ երկար կհիշի 04/03/2016   11:10  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Tert.am-ը հաղորդում է, որ Արցախի Հանրապետության Նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանն իր հետ զրույցում ասաց, որ իրավիճակը մնում է լարված:
«Թշնամին փորձում է ապակայունացնել իրավիճակը, որոշ հատվածներում ներթափանցել դեպի Արցախի Հանրապետության տարածք, կասեցվում են նրա ագրեսիվ և ահաբեկչական բոլոր փորձերը»,-ասաց Դավիթ Բաբայանը՝ հավելելով նաև, որ որևէ խուճապ չկա, մարդիկ տրամադրված են մարտական:
«Երբ որ գալիս է օրհասական պահը, Արցախը դառնում է յուրահատուկ մի վայր: Այժմ այդպես էլ կա: Շուտով այնպիսի ջախջախիչ պարտություն կկրի ադրբեջանական կողմը, որ երկար կհիշի»,-ասաց Դավիթ Բաբայանը:
Ինչ վերաբերում է իրադարձության վերաբերյալ միջազգային արձագանքներին, Դավիթ Բաբայանն ասաց, թե սա դեռ սկիզբն է, և ակնհայտ է, որ կոչերը կան ու դրանք ուղղված են երկու կողմերին:
«Հուսով եմ, որ ոչ հրապարակային ձևով Ադրբեջանին հասկացնում են, որ դա անընդունելի է: Կարծում եմ, որ պետք է նաև հրապարակային, ավելի կոշտ կոչեր հնչեն այդ ահաբեկիչների նկատմամբ»,-ընդգծեց Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակը:
10:54 03/04/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը խորապես անհանգստացած է ղարաբաղյան հակամարտության գոտում հրադադարի զանգվածային խախտումների մասին տեղեկություններից

Азербайджанская сторона скоро потерпит такое сокрушительное поражение, которое запомнит надолго – Давид Бабаян 04/03/2016 11:47 | Актуальная тема
Азербайджанская сторона скоро потерпит такое сокрушительное поражение, что запомнит его надолго. Об этом, как передает Tert.am, заявил пресс-секретарь президента Нагорно-Карабахской Республики Давид Бабаян.
Бабаян сообщил, что ситуация на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения остается напряженной.
“Враг пытается дестабилизировать ситуацию, пытаясь проникнуть на территорию Республики Арцах. Агрессивные действия азербайджанской стороны и все предпринимаемые ею попытки теракта пресекаются”, - сказал Бабаян. Он отметил, нет никакой паники, люди настроены по-боевому.
Что касается международной реакции, то Бабаян считает, что должны прозвучать более жесткие призывы в отношении этих террористов.