Հայկական կողմը անցել է հակահարձակման՝ թշնամուն պատճառելով մարդկային մեծ կորուստներ.Times 04/02/2016 09:12 | ԼՐԱՀՈՍ
Հակառակորդը ձեռնարկել է բացահայտ հարձակողական գործողություններ` այլ զինատեսակների հետ միասին օգտագործելով հրետանի, զրահատեխնիկա և օդուժ: Առաջնագծում ընթացող մարտերից, հակառակորդը հրետանային հարվածներ է հասցրել խաղաղ բնակավայրերի և մի շարք զորամասերի մշտական տեղակայման վայրերին: Այս մասին հայտարարությամբ է հանդես եկել Արցախի պաշտպանության նախարարությունը։
Ըստ Times.am-ի տեղեկությունների, հայկական կողմը անցել է հակահարձակման՝ թշնամուն պատճառելով մարդկային մեծ կորուստներ։ Ըստ ՊԲ մեր զրուցակցի, ադրբեջանցի զինծառայողների դիակները գտնվում են հենց հայկական մարտական դիրքերին հարող տարածքներում։
Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ` Հայոց բանակի ՀՕՊ ստորաբաժանումներն ադրբեջանական ռազմական ուղղաթիռ են խոցել։

Армянская сторона перешла в контрнаступление: противник несет большие потери в живой силе - Times 04/02/2016   09:40  |  Лента новостей
Армянская сторона перешла в контрнаступление, нанеся противнику огромные потери в живой силе, передает Times.am.
Как сообщается в докладе Армии обороны НКР, тела азербайджанских военных находятся прямо на территории, непосредственно прилегающей к карабахским боевым позициям.
Как передает тот же источник, подразделения ПВО Армянской армии сбили азербайджанский военный вертолет.
Ранее Армия обороны НКР сообщила об ожесточенных столкновениях по всей протяженности линии соприкосновения с ВС Азербайджана.
“В ночь на с первого апреля на второе апреля на южном, юго-восточном и северо-восточном направлениях противник предпринял открытое наступление с применением артиллерии, бронетехники и авиации. Помимо боев, развернувшихся на передовой, противник подверг артобстрелу мирные населенные пункты и места постоянной дислокации ряда воинских частей”, - говорилось в сообщении Армии обороны НКР.