ՌԴ Նախագահն արձագանքել է Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում ստեղծված լարված իրադրությանը 04/02/2016   13:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում ստեղծված լարված իրադրությանն արձագանքել է ՌԴ Նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։
«Ռուսաստանի Նախագահ Վլադիմիր Պուտինը խորապես անհանգստացած է Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում  ռազմական գործողությունների վերսկսկման մասին տեղեկությամբ», - РИА Новости գործակալության փոխանցմամբ շաբաթ օրը լրագրողներին ասել է ՌԴ Նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։
«Նախագահ Պուտինը կոչ է անում հակամարտող կողմերին անհապաղ դադարեցնել մարտական գործողությունները եւ զսպվածություն ցուցաբերել»- ընդգծել է Պեսկովը։
Ս.թ. ապրիլի 1-ից 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդի  ձեռնարկել է  ակտիվ հարձակողական գործողություններ՝  կիրառելով տանկեր, հրետանի և օդուժ, փորձել է ներխուժել ԼՂՀ ՊԲ պաշտպանության խորքը և գրավել մարտավարական դիրքեր:

Путин призвал стороны карабахского конфликта к немедленному прекращению огня 04/02/2016   13:19  |  Лента новостей
Президент России Владимир Путин глубоко обеспокоен сообщениями о возобновлении боевых действий на линии соприкосновения в Нагорном Карабахе, заявил в субботу журналистам пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков.
"Президент Путин призывает стороны конфликта к немедленному прекращению огня и проявлению сдержанности", — цитирует Пескова РИА Новости.
Министерство обороны Армении находится в постоянном контакте с военно-дипломатическими представителями международных организаций и иностранных государств, для обмена информацией и получения консультаций в связи с развитием событий на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения.
13:07 02/04/2016  |  Лента новостейПрезиденту Армении доложено об эскалации ситуации в зоне карабахского конфликта, его самолет скоро приземлится в Ереване
12:53 02/04/2016  |  Лента новостейОвик Абраамян: Госструктуры Армении готовы к принятию необходимых мер по стабилизации ситуации на линии соприкосновения
09:40 02/04/2016  |  Лента новостейАрмянская сторона перешла в контрнаступление: противник несет большие потери в живой силе - Times