Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է դեսպաններին և ներկայացրել ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տիրող վիճակը 04/02/2016 23:05 | ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 2-ի երեկոյան ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի, Գերմանիայի և Իտալիայի արտակարգ և լիազոր դեսպաններին, Եվրամիության պատվիրակության քաղաքական հարցերով պատասխանատուին: Այս մասին հայտնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպման ժամանակ ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը ներկայացրեց ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը և օրվա ընթացքում ձևավորված իրավիճակը և հակառակորդի հարձակողական գործողությունները կասեցնելուն ու չեզոքացնելուն ուղղված հայկական կողմի գործողությունների բովանդակությունը:

Замглавы Минобороны Армении рассказал иностранным послам о ситуации в зоне карабахского конфликта 04/02/2016   23:51  |  Лента новостей
Первый замeститель министра обороны Армении Давид Тоноян обсудил в субботу ситуацию в зоне карабахского конфликта с послами Франции, Германии, Италии и представителем миссии Евросоюза по политическим вопросам в республике. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
“В ходе встречи Тоноян представил сложившуюся на линии соприкосновения ситуацию карабахских и азербайджанских сил, а также содержание действий армянской стороны по нейтрализации наступательных действий противника", - говорится в сообщении.