Զինված խմբի գործով 33 մեղադրյալներից զենք վաճառածների մասով գործը կանջատվի և կուղարկվի դատարան. «Հայկական Ժամանակ» 04/01/2016   09:06  |  Մամուլ
«Հայկական Ժամանակ»-ը գրում է, որ զինված խմբի գործով 33 մեղադրյալներից մի քանիսի մասով գործը կանջատվի և կուղարկվի դատարան։ Խոսքն այն անձանց մասին է, ովքեր զենք են տվել կամ վաճառել խմբին՝ չիմանալով նրանց գործունեության իրական նպատակների մասին։
Տեղեկությունը երեկ թերթի հետ զրույցում հաստատել է ԱԱԾ քննչական վարչության պետի տեղակալ, սույն գործով քննչական խմբի ղեկավար Միքայել Համբարձումյանը՝ հավելելով. «Ովքեր զենքը տվել են, բայց զենքի օգտագործման, ինչպես նաև խմբի գործունեության իրական նպատակների մասին չեն իմացել, ներգրավված չեն կատարվելիք գործողություններին, այդ ժամանակ առաջանում Է գործն անջատելու՝ նրանց արարքներն առանձին որակելու և առանձին գործով դատարան ուղարկելու խնդիր»:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Հայկական Ժամանակ» օրաթերթի՝ 01.04.16թ. համարում:
18:40 31/03/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԶինված խմբի կին մեղադրյալներն ազատ կարձակվեն գրավի դիմաց
16:56 31/03/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԶինված խմբի կին մեղադրյալը ազատ կարձակվի գրավի դիմաց
10:36 31/03/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԶինված խմբի գործով պաշտպանները միջնորդում են երկու կին մեղադրյալներին գրավի դիմաց ազատ արձակել
15:47 30/03/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՎնասազերծված զինված հանցավոր խումբը գործելու էր 2015թ. նոյեմբեր ամսին՝ Ազգային ժողովի հաջորդ նստաշրջանի օրերի ընթացքում

“Айкакан жаманак”: Дела в отношении нескольких фигурантов дела норкской группировки будут выделены в отдельное производство и направлены в суд 04/01/2016   11:17  |  Пресса
Дело  в части, касающейся нескольких из 33 фигурантов дела  вооруженной преступной группировки, будет выделено в отдельное производство и направлено в суд, пишет газета “Айкакан жаманак” со ссылкой на свои источники.
Речь идет о людях, которые выдали или продавали оружие группировке, ничего не зная о ее реальных их целях.
Эту информацию подтвердил накануне в беседе с корреспондентом издания заместитель начальника следственного управления Службы национальной безопасности (СНБ) Армении, руководитель следственной группы по делу Микаэл Амбарцумян.
"Люди, выдавшие оружие, однако не знавшие об истинных целях деятельности группировки, а также применения этого оружия, не задействованы в запланированных операциях. Тогда возникает вопрос о квалифицировании их деяний отдельно от других и отправки в суд выделенного в отдельное производство дела”, - отметил он.