Հովիկ Աբրահամյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Դմիտրի Մեդվեդևի հետ 04/01/2016   14:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի հետ: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետի՝ առաջիկայում Հայաստանի Հանրապետություն նախատեսվող պաշտոնական այցին և ՀՀ-ում անցկացվելիք Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին վերաբերող հարցեր:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում Հովիկ Աբրահամյանը և Դմիտրի Մեդվեդևն անդրադարձել են նաև հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների ընթացիկ օրակարգին, ինչպես նաև քննարկել են  առևտրատնտեսական համագործակցությանն առնչվող հարցեր:

Премьер-министры Армении и РФ обсудили по телефону предстоящее заседание Евразийского межправсовета в Ереване 04/01/2016 14:26 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Овик Абраамян в пятницу провел телефонную беседу со своим российским коллегой Дмитрием Медведевым, сообщает пресс-служба армянского правительства.
Собеседники обсудили предстоящий официальный визит премьер-министра РФ в Армению и ряд вопросов, связанных с заседанием Евразийского межправительственного совета в Ереване.
“Абраамян и Медведев обсудили также текущую повестку армяно-российских союзнических отношений, а также вопросы двустороннего торгово-экономического сотрудничества”, - отмечается в сообщении.