Կարեն Վարդանյանին համոզել են վաճառել տունն ու սպանել. մանրամասներ՝ փորձագետի սպանության վերաբերյալ (Լուսանկարներ) 04/01/2016   11:21  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ փորձագետ Կարեն Վարդանյանին համոզել են վաճառել իր տունը, ապա, գումարը չտալու համար, նրան դաժանորեն սպանել: Սպանության կատարման մեջ կասկածվողներից մեկը, մեր տեղեկություններով, փորձագետի հարևանն է:
1982թ. ծնված Կարեն Վարդանյանը մարտի 17-ին Արաբական Միացյալ Էմիրություններ մեկշաբաթյա գործուղման մեկնելու նպատակով դուրս էր եկել տնից և չէր վերադարձել: Մինչդեռ այդ օրը թռիչք նախատեսված չի եղել: Այդ մասին, սակայն, նրա մերձավորները տեղեկացել են միայն  նրա տևական բացակայությունից հետո, ինչը կասկածի տեղիք է տվել և նրա անհետանալու հետ կապված՝ հաղորդում ներկայացվել ոստիկանություն:
Որոնողական աշխատանքների արդյունքում ոստիկանությունը պարզել է, որ Կարեն Վարդանյանը հենց մարտի 17-ին էլ սպանվել է:
Թվով  հինգ անձինք, ըստ ոստիկանության հաղորդագրության, սպանություն կատարելու կասկածանքով բերման են ենթարկվել:
Պարզվել է, որ մարտի 17-ին բութ գործիքներով Կարեն Վարդանյանին բազմաթիվ հարվածներ են հասցրել և սպանել Արթուր Միհրանյանը և Գևորգ Զոհրաբյանը, որից հետո Կարեն Վարդանյանի դին թաքցրել են Գևորգ Զոհրաբյանին պատկանող Երևանի Սիսակյան փողոցի 22 շենքի հարակից ավտոտնակում:

Стали известны некоторые подробности истории с убийством эксперта Карена Варданяна(фото) 04/01/2016   12:38  |  Актуальная тема
По сведениям “Фактинфо”, эксперта общественной организации “Союз осведомленных граждан” Карена Варданяна убили из-за истории с квартирой.
Его уговорили продать свою квартиру, после чего жестоко расправились с ним, чтобы не отдавать деньги.
Один из подозреваемых в совершении убийства, по нашим сведениям, является соседом эксперта.
33-летний эксперт 17-го марта вышел из дома для отъезда в недельную командировку в Объединенные Арабские Эмираты, однако не вернулся.
Люди из его окружения, обеспокоившись его долгим отсутствием, заподозрили неладное и сообщили об его исчезновении в Полицию.
Согласно сообщению Полиции, пятеро лиц был доставлен в отдел по подозрению в совершении убийства.
Выяснилось, что Артур Мигранян и Геворк Зограбян 17-го марта нанесли Карену Варданяну множественные удары тупым предметом и убили его, после чего тело Карена Варданяна спрятали в принадлежащем Зограбяну гараже, расположенном близ дома по улице Сисакяна 22 в Ереване. Мигранян и Зограбян задержаны.