Փորձագետ Կարեն Վարդանյանին սպանել են 04/01/2016 09:09 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Փորձագետ Կարեն Վարդանյանը հանցագործության զոհ է դարձել, նա ոչ թե մեկնել է Արաբական Միացյալ Էմիրություններ, այլ դաժանաբար սպանվել:
1982 թ. ծնված Կարեն Վարդանյանը մարտի 17-ին Արաբական Միացյալ Էմիրություններ մեկշաբաթյա գործուղում մեկնելու նպատակով դուրս էր եկել տնից և չէր վերադարձել: Համենայն դեպս նրա շրջապատի մարդիկ բոլորը համոզված են եղել, որ Կարենը մեկնել է ԱՄԷ: Երկար բացակայությունը կասկածի տեղիք էր տվել եւ հաղորդում ներկայացվել ոստիկանություն` նրա անհետ կորելու վերաբերյալ:
Ոստիկանության կողմից իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում պարզվել է, որ Կարեն Վարդանյանը սպանվել է հենց մարդտի 17-ին:
«Ոստիկանության քրեական հետախուզության, կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր, Երևան քաղաքի վարչությունների, ՊՊԾ գնդի և ոստիկանության Մալաթիայի բաժնի ծառայողների համատեղ ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական լայնածավալ միջոցառումների արդյունքում մարտի 31-ին՝ ժամը 23.40-ին, Երևանի Տիգրան Մեծի և Երվանդ Քոչարի փողոցների խաչմերուկից, սպանություն կատարելու կասկածանքով, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչություն բերման են ենթարկվել 1993 թ. ծնված Գևորգ Զոհրաբյանը, 1981 թ. ծնված Ա. Զ.-ն, 1979 թ. ծնված Հ. Վ.-ն, 1960 թ. ծնված Ա. Դ.-ն, իսկ ժամը 23.55-ին Կոտայքի մարզի Մրգաշեն գյուղից բերման է ենթարկվել 1973 թ. ծնված Արթուր Միհրանյանը: Պարզվել է, որ մարտի 17-ին բութ գործիքներով Կարեն վարդանյանին բազմաթիվ հարվածներ են հասցրել և սպանել Արթուր Միհրանյանը և Գևորգ Զոհրաբյանը, որից հետո Կարեն Վարդանյանի դին թաքցրել են Գևորգ Զոհրաբյանին պատկանող Երևանի Սիսակյան փողոցի 22 շենքի հարակից ավտոտնակում:
Արթուր Միհրանյանը և Գևորգ Զոհրաբյանը ձերբակալված են: Քննությունը շարունակվում է»,- նշված է ոստիկանության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Пропавший без вести эксперт Карен Варданян убит 04/01/2016   10:14  |  Актуальная тема
33-летний эксперт 17-го марта вышел из дома, чтобы отправиться в недельную командировку в Объединенные Арабские Эмираты, однако не вернулся.
Люди из его окружения были уверены, что он уехал в ОАЭ. Обеспокоившись его долгим отсутствием, они заподозрили неладное и сообщили об его исчезновении в Полицию.
В результате широкомасштабных оперативно-розыскных мероприятий, предпринятых сотрудниками Управления уголовного розыска, Главного управления по борьбе с организованной преступностью и других подразделений полиции, в 23:40 31 марта с перекрестка ереванских улиц Ерванда Кочара и Тиграна Меца по подозрению в совершении убийства в управление Полиции по городу Ереван были доставлены Геворк Зограбян(1993 г.р.) и еще трое человек(1981, 1979 и 1960 гг.р), а в 23:55 из села Мргашен Котайкской области Армении приводу был подвергнут Артур Мигранян 1973 года рождения.
“Выяснилось, что Артур Мигранян и Геворк Зограбян 17-го марта нанесли Карену Варданяну множественные удары тупым предметом и убили его, после чего тело Карена Варданяна спрятали в принадлежащем Зограбяну гараже, расположенном близ дома по улице Сисакяна 22 в Ереване. Мигранян и Зограбян задержаны. Расследование продолжается”, - говорится в сообщении Полиции.