Զորամասի սպայի մահվան դեպքով քրեական գործ է հարուցվել՝ ինքնասպանության հասցնելու հոդվածով 03/30/2016 17:52 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ 29-ամյա Մ.Ղուրշուդյանի մահվան դեպքի առթիվ։
Ըստ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության՝ 2016թ մարտի 29-ին՝ ժամը 16:50-ի սահմաններում, «Արմավիրի բժշկական կենտրոն» ՊՓԲԸ շտապօգնության կայանից ահազանգ է ստացվել, որ Արմավիր քաղաքի Գորկու փողոցի 5-րդ նրբանցքի տներից մեկում մի քաղաքացի կախվելու եղանակով ինքնասպան է եղել:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը։ Դեպքի վայրում պարզվել է, որ ինքնասպանություն գործած անձը հանդիսանում է թիվ N զորամասի սպա Մեսրոպ Ղուրշուդյանը (ծնված 30.01.1987թ), ով նշված տանն ապրում էր վարձակալական հիմունքներով:
Մ.Ղուրշուդյանի դին հայտնաբերվել է լոգարանում՝ առաստաղի վրայով անցնող մետաղյա անկյունակից պարանով կախված:
Դեպքի առթիվ Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով։
Կատարվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ` դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Դեպքի վայրի զննության ժամանակ առգրավվել է Մ.Ղուրշուդյանի համակարգիչը, բջջային հեռախոսը, գրառումներով տետր: Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:

Уголовное дело по статье “доведение до самоубийства” заведено по факту смерти армянского офицера 03/30/2016   18:33  |  Криминальная хроника
Следственным управлением СК Армении по Армавирской области возбуждено уголовное дело по факту смерти 29-летнего армянского офицера М. Хуршудяна.
Дело заведено по признакам части 1 статьи 110(Доведение до самоубийства) Уголовного кодекса РА.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета, в 16:50 29 марта из станции скорой помощи Армавирского медцентра поступил сигнал о том, что в одном из домов на улице Горького повесился человек.
На место происшествия немедленно выехала оперативно-следственная группа. На месте выяснилось, что мужчина, совершивший самоубийство, - 29-летний офицер N-ской воинской части Месроп Хуршудян, который проживал в указанном доме на основании договора аренды.
М. Хуршудян был обнаружен повешенным в ванной комнате.
“Проводятся необходимые следственные действия, направленные на установление обстоятельств произошедшего. При осмотре места происшествия изъяты компьютер Хуршудяна, его мобильный телефон и тетрадь с записями. Назначена судебно-медицинская экспертиза”, - говорится в сообщении.