ՀՖՖ նախագահի ճակատագիրը որոշվելու է 2017-ի գարնանը կայանալիք Աժ ընտրություններում. «Ժողովուրդ» 03/29/2016 09:15 | Մամուլ
«Ժողովուրդ»-ի մեկնաբանմամբ՝ ակնհայտ է, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանն իր տիրապետման տակ գտնվող այս ոլորտի նկատմամբ լիակատար վերահսկողություն չունի։
Հայկական ֆուտբոլում այնպիսի իրադարձություններ են տեղի ունենում, որոնք, օրինակ, 3 կամ 4 տարի առաջ կարող էին անհավանական թվալ։ Օրինակ՝ հայտնի է, որ Հայաստանի ֆուտբոլի երկրպագուների «Առաջին ճակատն» ի սկզբանե գործել է նույն Ռուբեն Հաւրապետյանի աջակցությամբ։ Իսկ անցած տարվա աշնանից ԱՀՃ-ի և Հայրապետյանի «ջրերը նույն առվով չեն հոսում»։
Երկրպագուները պարբերաբար բարձրացնում են ՀՖՖ նախագահի հրաժարականի պահանջը։ Ակնհայտ է, որ այս ամենի թիկունքում կանգնած են իշխանական որոշակի շրջանակներ, քանի որ ՀՖՖ նախագահի պաշտոնին կարող են հավակնել միայն իշխանության երիտներկայացուցիչները։
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ Հայրապետյանի հետագա ճակատագիրը որոշվելու է 2017-ի գարնանը կայանալիք Աժ ընտրություններում։ Եթե նա իրեն «արդարացնի քվեներով, ապա կշարունակի պաշտոնավարել, և ոչ ոք այլևս չի բողոքի նրա գործողություններից»,- գրում է թերթը։

“Жоговурд”: Судьба Рубена Айрапетяна на посту президента ФФА решится на выборах в парламент 03/29/2016 13:30 | Пресса
Судьба Рубена Айрапетяна на посту президента Футбольной Федерации Армении решится на выборах в Национальное Собрание Армении, которые пройдут весной 2017 года, пишет газета “Жоговурд”.
“Очевидно, что президент ФФА Рубен Айрапетян не обладает полным контролем над руководимой им сферой. В армянском футболе происходят такие события, которые еще 3 или 4 года назад могли показаться невероятными”, - говорится в публикации.
Как отмечает издание, движение футбольных фанатов Первый армянский фронт (FAF) изначально действовала под патронатом Рубена Айрапетяна, но с осени прошлого года “их дороги разошлись”: болельщики периодически поднимают вопрос об отставке Айрапетяна с поста президента ФФА.
“Очевидно, за всем этим стоят определенные круги власти, так как на пост главы ФФА могут претендовать лишь представители провластного молодежного крыла”, - отмечается в публикации.