Ի՞նչ գործունեություն է ծավալում «Հայկական վերածնունդը» Ռուսաստանում և ինչու՞. «Հրապարակ» 03/29/2016   09:11  |  Մամուլ
«Հրապարակ»-ի հաղորդմամբ՝ «Հայկական վերածնունդը» Մոսկվայում հանդիպել է հայ համայնքի հետ, մարտի 27-ին կայացել է «Հայկական վերածնունդ համառուսաստանյան հայկական կազմակերպություն» ՀԿ-ի հիմնադիր հավաքը, որին մասնակցել է նաև ՌԴ Պետդումայի փոխնախագահ ժելեզնյակը՝ «Եդինայա Ռոսիայի» փոխնախագահը։
Ինչպես թերթն է նշում, հավաքից հետո Արթուր Բաղդասարյանը բարձրաստիճան հյուրերին ճաշի է հրավիրել։ Մեր տեղեկություններով, նորաստեղծ ՀԿ-ն 20 կոմիտե է ունենալու՝ մշակութային, բիզնես-ակումբ, բարեգործական հիմնադրամ, որոնք գործելու են ՌԴ ողջ տարածքում։
«Ակնհայտ է, որ «Հայկական վերածնունդը» դեպի ՀՀ Աժ տանող ճանապարհը համարում է Ռուսաստանում ակտիվ գործունեությունը, որը, ի դեպ, լուսաբանվում է «Ռոսիա 24» հեռուստաալիքով»,- գրում է թերթը։
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Հրապարակ» օրաթերթի՝ 29.03.16թ. համարում:
18:40 22/03/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը Բրյուսելում էր
09:02 22/03/2016  |  ՄամուլԱրթուր Բաղդասարյանը հանդիպելու Է եվրոպական քաղաքական շրջանակների հետ. «Հրապարակ»
09:23 18/03/2016  |  Մամուլ«Հայկական վերածնունդ»-ն առաջնորդվում է օլիմպիական հայտնի ակզբունքով՝ կարևորը մասնակցությունն է, այլ ոչ թե՝ հաղթանակը. «Չորրորդ Իշխանություն»
09:30 17/03/2016  |  Մամուլ«Հայկական վերածնունդը» մասնաճյուղ կունենա նաև Լոս-Անջելեսում. «Չորրորդ Իշխանություն»
23:01 01/03/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՖեդերիկա Մոգերինին հանդիպել է ԱԺ ընդդիմադիր խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ
20:55 29/02/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայկական վերածնունդ»-ը պաշտպանում են Ընտրական նոր օրենսգրքի վերաբերյալ ՀԱԿ-ի 4 առաջարկները
09:02 25/02/2016  |  ՄամուլԱրթուր Բաղդասարյանի ելույթի տեքստը կորել է. ստիպված իմպրովիզացիա է արել. «Ժողովուրդ»

“Грапарак”:Зачем партия “Армянское возрождение” развернула активную деятельность в России? 03/29/2016 10:13 | Пресса
Члены партии “Армянское возрождение” встретились в Москве с представителями армянской общины, сообщает газета “Грапарак”.
Издание также информирует, что 27 марта состоялось учредительное собрание Всероссийской общественной организации “Армянское возрождение”, в которой принял участие также заместитель председателя Госдумы РФ, вице-председатель партии “Единая Россия” Сергей Железняк.
Как отмечает СМИ, после собрания Артур Багдасарян пригласил высокопоставленных гостей на обед. По данным газеты, у новой общественной организации будет 20 комитетов, которые будут действовать на всей территории РФ.
“Очевидно, что партия “Армянское возрождение” считает, что в Национальное Собрание Армении можно пробиться, проводя активную деятельность в России, которая, кстати сказать, освещается телеканалом “Россия 24”, - пишет издание.