Ադրբեջանը խոչընդոտում է բնակիչների գյուղատնտեսական աշխատանքներին. Բերքաբերի գյուղապետ 03/28/2016   15:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանը խոչընդոտում է սահմանամերձ գյուղի բնակիչների գյուղատնտեսական աշխատանքներին: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց Տավուշի մարզի Բերքաբեր գյուղի գյուղապետ Արթուր Մադաթյանը:
«Ադրբեջանի գործողություններով պայմանավորված՝ գյուղացին չի կարողանում գյուղատնտեսական աշխատանքներով զբաղվել: Հակառակորդը կրակում է քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ, հետևաբար, անվտանգությունից ելնելով բնակիչնեը հողագործական աշխատանքները չեն սկսել»,-ասաց Արթուր Մադաթյանը: Նրա խոսքով, Ադրբեջանի կրակոցներից վնասվում է գյուղացիների եղած գույքը, տնտեսությանն է վնաս հասցվում: Ադրբեջանական կողմը բնակիչներից մեկի ավտոմեքենայի ուղղությամբ է կրակ բացել:
Ոչ աշխատանքային օրերին թե հայ-ադրբեջանական սահմանին, թե ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում իրավիճակն անհանգիստ է եղել: Հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի ռեժիմը: Տավուշի մարզի բոլոր սահմանային գյուղերում անհանգիստ է եղել:
15:11 26/03/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀակառակորդի գնդակից վիրավորված բերքաբերցի Նորիկ Ալիխանյանի վիճակը կայուն է գնահատվում
14:28 26/03/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՁեռնարկված պատժիչ գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշվել է

Азербайджан стреляет по жителям армянских сел, препятствуя им в проведении сельскохозяйственных работ – глава Беркабера 03/28/2016   15:47  |  Лента новостей
Азербайджан препятствует жителям армянских приграничных сел в проведении сельскохозяйственных работ. Об этом “Арменпресс” сообщил глава сельской администрации Беркабер Тавушской области Армении Артур Мадатян.
“Из-за действий Азербайджана, жители сел не могут заниматься сельским хозяйством. Противник стреляет по гражданским лицам, следовательно, жители, исходя из соображений безопасности, не приступают к возделыванию земли”, - сказал Артур Мадатян.
По его словам, обстрелами со стороны Азербайджана повреждено имущество жителей сел, их хозяйству нанесен ущерб. Он также сообщил, что азербайджанская сторона открыла огонь по автомобилю одного из жителей.
Ситуация как на армяно-азербайджанской границе, так и на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения в выходные была неспокойной. Противник продолжал нарушать режим прекращения гоня. Отмечается, что тревожно было во всего приграничных селах Тавушской области.
15:27 26/03/2016  |  Лента новостей Состояние раненного при обстреле с азербайджанской стороны жителя армянского села Беркабер стабильно тяжелое
15:10 26/03/2016  |  Лента новостей Армия обороны НКР за неделю насчитала более 13 тыс обстрелов с азербайджанской стороны