Ձեռնարկված պատժիչ գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշվել է 03/26/2016   14:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ մարտի 20-ից 26-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից, ՀԱՆ-17 ու ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 13000 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ  ՊՆ մամուլի ծառայություն:
Մարտի 26-ին՝ ժամը 07:30-07:40-ի սահմաններում, շփման գծի հարավարևելյան ուղղությամբ՝ 5 կմ խորությամբ, հակառակորդի կողմից TR-107 տիպի հրթիռահրետանային կայանքների արկակոծման հետևանքով վիրավորում է ստացել Թաղավարդ գյուղի բնակիչ, 1989թ. ծնված Երվանդ Կարոյի Ֆիրյանը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատժիչ գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշվել է:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը խստորեն դատապարտում է Ադրբեջանի կողմից իրադրության սրումը և հայտարարում, որ ստեղծված իրավիճակի հետևանքների ողջ պատասխանատվությունն ընկնում է հակառակորդ երկրի ռազմաքաղաքական ղեկավարության վրա:

Армия обороны НКР за неделю насчитала более 13 тыс обстрелов с азербайджанской стороны 03/26/2016   15:10  |  Лента новостей
Азербайджанская сторона в период с 20-го по 26-е марта произвела по позициям Армии обороны НКР более 13000 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики со ссылкой на оперативные данные Армии обороны.
Противник вел обстрел также с применением 60-мм и 82-мм минометов и гранатометов АГС-17 и РПГ-7.
Сообщается также, что 26-го марта в промежутке времени между примерно 07:30 и 07:40 на юго-восточном направлении линии соприкосновения противник задействовал РСЗО TR-107. В результате обстрела был ранен 27-летний житель села Тахавард Ерванд Фирян.
В результате предпринятых карабахской стороной карательных мер агрессивная активность противника была подавлена.
“Министерство обороны НКР решительно осуждает действия Азербайджана, нацеленные на обострение обстановки, и заявляет, что вся ответственность за последствия создавшейся ситуации ложится на военно-политическое руководство Азербайджана”, - отмечается в заявлении.