Հակառակորդի գնդակից վիրավորված բերքաբերցի Նորիկ Ալիխանյանի վիճակը կայուն է գնահատվում 03/26/2016   15:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ երեկոյան Տավուշի մարզի Բերքաբեր գյուղում հակառակորդի գնդակոծության հետևանքով վիրավորում ստացած 64-ամյա Նորիկ Ալիխանյանի վիճակը կայուն է գնահատվում:
Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառել է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի տեղեկատվության և հասրակայանության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Շուշան Հունանյանը:
Մասնավորապես, ըստ գրառման՝ Նորիկ Ալիխանյանի մոտ առկա է ձախ ուսագլխի հրազենային գնդակային վիրավորում,  հիմնականում վնասվել են փափուկ հյուսվածքները, վերքը չթափանցող է:
Հիվանդն ունի նաև երրորդ կողի կոտրվածք: Մինչև  «Էրեբունի»  ԲԿ տեղափոխվելը Իջևանի բժշկական կենտրոնում նախնական մշակման է ենթարկել վերքը, դադարեցվել է արնահոսությունը:
«Էրեբունի»  ԲԿ-ում անմիջապես առաջնային մշակման է ենթարկվել վերքը, հեռացվել են օտար մարմինները:
Հիվանդը վերակենդանացման բաժանմունքից կտեղափոխվի և բուժումը կշարունակի ստանալ կրծքային վիրաբուժության բաժանմունքում: Վիրահատության կարիք տուժածը չի ունենա:
14:28 26/03/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՁեռնարկված պատժիչ գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշվել է

Состояние раненного при обстреле с азербайджанской стороны жителя армянского села Беркабер стабильно тяжелое 03/26/2016   15:27  |  Лента новостей
Состояние 64-летнего жителя армянского села Беркабер, раненного накануне в результате обстрела с азербайджанской стороны, оценивается как стабильное.
Об этом сообщила руководитель отдела информации и по связям с общественностью ереванского медцентра “Эребуни” Шушан Унанян на своей странице в социальной сети Фейсбук.
Сообщается, что у Норика Алиханяна диагностировали пулевое ранение левого плечевого сустава: в основном, повреждены мягкие ткани, рана – непроникающая.
У пациента также выявили перелом третьего ребра. До его перевода в ереванскую клинику, в иджеванском медцентре ему обработали рану, остановили кровотечение.
Уже в медцентре “Эребуни” ему провели первичную обработку раны и удалили инородные тела.
Отмечается также, что пациент не нуждается в хирургическом вмешательстве. После перевода из реанимации он продолжит лечение в отделении торакальной хирургии.
15:10 26/03/2016  |  Лента новостей Армия обороны НКР за неделю насчитала более 13 тыс обстрелов с азербайджанской стороны