Հակառակորդի գնդակոծության հետևանքով վիրավորում ստացած 64-ամյա քաղաքացին տեղափոխվել է «Էրեբունի» ԲԿ 03/26/2016 12:37 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախօրեին Ադրբեջանի զինված ուժերը գնդակոծության տակ են պահել ՀՀ սահմանագոտու ամբողջ երկայնքը, ինչպես նաև՝ ԼՂՀ ՊԲ պատասխանատվության գոտին:
Գնդակոծության են ենթարկվել բնակավայրեր և քաղաքացիական անձինք:
Պաշտպանության նախարարությունն ավելի վաղ հայտնել էր, որ երեկ երեկոյան Տավուշի մարզի Բերքաբեր գյուղում իր տան մոտ հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ քաղաքացի 64-ամյա Նորիկ Ալիխանյանը, մեկ այլ քաղաքացու տնտեսությանը հասցվել է մեծ վնաս:
ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել հայտնելով, որ Բերքաբերի բնակիչ Նորիկ Ալիխանյանը ներկայումս գտնվում է Էրեբունի բժշկական կենտրոնում:

Раненный в результате обстрела с азербайджанской стороны житель армянского села переведен в ереванскую клинику 03/26/2016 12:59 | Лента новостей
Житель армянского села Беркабер Норик Алиханян, раненный в результате обстрела с азербайджанской стороны, находится в ереванском медцентре “Эребуни", сообщил пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в социальной сети Фейсбук.
Накануне ВС Азербайджана держали под обстрелом весь периметр границы с Арменией, а также зону ответственности Армии обороны НКР.
Обстрелу подверглись также населенные пункты и гражданские лица.
Ранее Минобороны Армени сообщило, что накануне вечером возле своего дома в селе Беркабер Тавушской области огнестрельное ранение получил 64-летний гражданин Армении Норик Алиханян. Хозяйству еще одного жителя села был нанесен огромный ущерб.