Քննչական կոմիտեն՝ հիվանդանոցի տնօրենին ծեծի ենթարկելու մասին 03/25/2016 13:45 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Գյումրի քաղաքի թիվ 3-րդ հիվանդանոցի տնօրեն Արտուշ Ասատրյանին ծանր մարմնական վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ։
Ըստ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության՝ 2016 թվականի մարտի 25-ին` ժամը 8:30-ին, Գյումրի քաղաքի բնակչուհուց ահազանգ է ստացվել, որ երկու հոգի հարձակվել են ամուսնու՝ Արտուշ Ասատրյանի (Գյումրի քաղաքի թիվ 3-րդ հիվանդանոցի տնօրեն) վրա և ծեծել:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը։ Նախնական տվյալներով՝ Ա.Ասատրյանը 2016 թվականի մարտի 25-ին՝ ժամը 8.20-ի սահմաններում, տանից դուրս է եկել բակ: Րոպեներ անց կինը լսել է բարձր ձայներ և դուրս գալով բակ՝ տեսել, որ ամուսինն ընկած է գետնին, իսկ դիմակավորված երկու անձ մահակներով հարվածում են նրան: Կնոջը տեսնելով՝ դիմակավորված անձինք դիմել են փախուստի։
Ա.Ասատրյանը տեղափոխվել է հիվանդանոց՝ «գլխի ջնջխված վերքերով և կրծքավանդակի ձախ կեսի կտրած ծակած թափանցող վնասվածքով»:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ կետով։
Ստեղծվել է քննչական խումբ և ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձանց ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ։

СК Армении завел уголовное дело по факту нападения на директора гюмрийской больницы 03/25/2016   14:01  |  Актуальная тема
Уголовное дело возбуждено по факту избиения директора гюмрийской больницы №3 Артуша Асатряна, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело заведено следственным управлением СК Армении по Ширакской области по пункту 6 части 2 статьи 112(Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью, совершенное группой лиц или организованной группой) УК РА.
В 08:30 25-го марта 2016 года поступило сообщение от жительницы города Гюмри о том, что двое напали на ее мужа, который является директором гюмрийской больницы №3 Артуша Асатряна, и избили его.
На место происшествия немедленно выехала оперативно-следственная группа. По предварительным данным, около 08:20 25-го марта 2016 года А. Асатрян вышел из дома во двор. Спустя несколько минут жена услышала громкие голоса и, выйдя во двор, обнаружила лежащим на земле мужа, которого дубинками избивали двое в масках. Заметив женщину, люди в масках обратились в бегство.
А. Асатрян был доставлен в больницу с  размозженной головой и проникающей колото-резаной раной левой половины грудной клетки.
“Создана следственная группа. Предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия, направленные на установление всех обстоятельств инцидента и личностей предполагаемых преступников”, - говорится в сообщении.