Առողջապահության նախարարը ազատվելու է զբաղեցրած պաշտոնից և աշխատանքի է անցնելու Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունում. «Հայկական Ժամանակ» 03/24/2016   09:28  |  Մամուլ
«Հայկական Ժամանակ»-ը գչում է, որ տեղեկություններ կան, որ առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանը առաջիկա մայիսին ազատվելու է զբաղեցրած պաշտոնից և աշխատանքի է անցնելու Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունում՝ որպես նախագահի տեղակալ։
Ըստ թերթի՝ նշվում է նաև ապագա նախարարի անունը «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնի տնօրեն Արմեն Չարչյան։
«ՀՀ առողջապահության գերատեսչությունից, սակայն, հերքեցին նախարարի հնարավոր ազատման մասին լուրերը՝ միևնույն ժամանակ կռահելով դրանց հիմքերը։ Բանն այն է, որ փետրվարի վերջին Հայաստան էր ժամանել Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) եվրոպական տարածաշրջանային գրասենյակի քաղաքականության վարչության ղեկավար Պիրոժկա Օստլինը, և նա Արմեն Մուրադյանին է փոխանցել գրասենյակի ղեկավարի առաջարկը, այն է այս տարի Ժնևում կայանալիք ԱՀԿ հերթական՝ 69-րդ վեհաժողովում ստանձնել փոխնախագահի պաշտոնը։ Առողջապահության նախարարությունից ընդգծեցին, որ Մուրադյանն այդ համաժողովին հրավիրվում է որպես ՀՀ առողջապահության նախարար, և միջոցառումը տևելու է ընդամենը մի քանի օր»,- գրում է թերթը։
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Հայկական Ժամանակ» օրաթերթի՝ 24.03.16թ. համարում:
17:45 08/09/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՆոր կանոնակարգումներ` դատաբժշկության ոլորտում
09:12 18/07/2014  |  ՄամուլԱռողջապահության նախարարը՝ բուժհաստատություններում մահվան դեպքերի մասին. «Սա բժշկություն է, և պետք է հասկականք, որ անկանխատեսելի կլինիկական ընթացք կարող է լինել». «Ժողովուրդ»
19:59 28/04/2014  |  ԱռողջությունԱռողջապահության նորանշանակ նախարարը հանձնարարել է հրատապ լուծում պահանջող խնդիրներին մոտենալ ամենայն պատասխանատվությամբ

“Айкакан Жаманак”: Глава Минздрава Армении может покинуть свой пост в связи с переходом на новую должность 03/24/2016   10:58  |  Пресса
Министр здравоохранения Армении Армен Мурадян, согласно муссируемым сведениям, может покинуть свой пост в мае текущего года, пишет газета “Айкакан Жаманак”.
По данным издания, Мурадян может быть назначен заместителем главы Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ).
Называется также имя будущего главы Минздрава Армении. Это - директор медицинского центра "Измирлян" Армен Чарчян.
В Минздраве Армении опровергли слухи о возможной отставке действующего министра. Дело в том, что в конце февраля Армению посетил руководитель управления политики европейского офиса ВОЗ Пирожка Остлин, который передал Армену Мурадяну предложение руководителя офиса занять на предстоящем в в этом году 69-ом конгрессе ВОЗ в Женеве пост заместителя председателя.
“В Минздраве подчеркнули, что Армен Мурадян приглашен на мероприятие в качестве министра здравоохранения Армении, а само мероприятие продлится всего несколько дней”, - пишет издание.