Մոսկվա-Երևան ինքնաթիռը պայթեցնելու վերաբերյալ տեղեկությունը ստացվել է էլեկտրոնային փոստով 03/24/2016 16:31 | ԼՐԱՀՈՍ
Մոսկվա-Երևան ինքնաթիռը պայթեցնելու վերաբերյալ ահազանգ՝ Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը չի ստացել:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետի տեղակալ Նանա Գնդոյանը՝ հավելելով, որ ներկայումս հերթապահություն է իրականացվում օդանավակայանում:
Ըստ տեղեկությունների՝ ինքնաթիռը պայթեցնելու վերաբերյալ տեղեկությունն ստացվել է էլեկտրոնային փոստով:
ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի ու լրատվության վարչությունից հայտնեցին, որ տեղեկությունը ստուգվում է:
Ներկայումս «Զվարթնոց» օդանավակայանում կատարվում են անվտանգության համար անհրաժեշտ բոլոր գործողությունները, ստուգվել է օդանավակայանի տարածքը:

Сообщение о якобы планируемом подрыве самолета Москва-Ереван пришло по электронной почте 03/24/2016   17:02  |  Лента новостей
В МЧС Армении не поступало сообщения о якобы планируемом подрыве самолета Москва-Ереван.
Об этом “ФактИнфо”  сказала заместитель начальника управления информации и по связям с общественностью Министерства чрезвычайных ситуаций Армении Нана Гндоян.
По имеющейся информации, сообщение о бомбе на борту самолета было пришло по электронной почте.
В Полиции Армении ранее сообщили, что информация проверяется.
В данный момент в ереванском аэропорту “Звартноц” предпринимаются все необходимые меры по обеспечению безопасности, проверяется территория воздушной гавани.
Отметим, что самолет, следующий рейсом Москва-Ереван, совершит посадку в ереванском аэропорту в 19:40.