ՀՀ Էներգետիկայի նորանշանակ նախարարը նաիրիտցիներին հորդորել Է սեփական ուժերով լծվել գործարանի վերագործարկման գործին. «Հրապարակ» 03/23/2016 09:02 | Մամուլ
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ «Նաիրիտի» նախկին աշխատակիցների և ՀՀ Էներգետիկայի նորանշանակ նախարար Լևոն Յոլյանի միջև մարտի 21– ին տեղի ունեցած հանդիպմանը նախարարն արտառոց առաջարկ Է արել։
Նա գործարանի նախկին աշխատակիցներին նախ հասկացրել Է, որ հույսը չդնեն կառավարության վրա, և հորդորել Է սեփական ուժերով լծվել գործարանի վերագործարկման գործին, մասնավորապես, առաջարկելով այլընտրանքային ուղիներ փնտրել կաուչուկի իրացման և օտարերկրյա ներդրողներ գտնելու հարցում։
Նա փոխել Է նախկին որոշումը և գործարանի ապագան քննող աշխատանքային խմբում ընդգրկել Է նաև 5 աշխատակիցների՝ Արագեղեցիկ Կարեյանին, Կարեն Իսրայելյանին, Շավարշ Զարգարյանին, Գագիկ Ավետիսյանին և Արմեն Դեմիրճյանին։ Հիշեցնենք, որ ձեռնարկությունը չի աշխատում 2010թ. ապրիլից»,- գրում է թերթը։

“Грапарак”: Глава Минэнерго Армении сделал странное предложение экс-сотрудникам “Наирита” 03/23/2016   09:59  |  Пресса
Новый глава Минэнерго Армении Левон Йолян сделал странное предложение в ходе состоявшейся 21-го марта встречи с бывшим сотрудниками завода “Наирит”, пишет газета “Грапарак”.
“Сначала он дал понять бывшим сотрудникам завода, чтобы они возлагали надеж на правительство, а также призвал своими силами влиться в дело перезапуска завода. В частности, он предложил найти альтернативные пути реализации каучука и нахождения иностранных инвесторов”, - отмечает газета.
По сведениям СМИ, он изменил прежнее решение и в рабочую группу, обсуждающую дальнейшую судьбу завода, включил также 5 сотрудников
СМИ напоминает, что предприятие не работает с апреля 2010 года.
Подробности читайте в сегодняшнем но9мере газеты “Грапарак”.
18:20 16/09/2015  |  Лента новостей Глава Минэнерго Армении: Банкротство и расформирование завода “Наирит” вовсе не выгодны правительству
13:06 16/07/2015  |  Актуальная темаСотрудникам “Наирита” обещают погасить долги по зарплате до конца месяца
10:13 11/06/2015  |  Пресса “168 часов”: Вырученные от продажи ЗАО “Воротанский каскад ГЭС” средства пойдут на погашение долгов завода “Наирит