Էքստրասենսի սպանության գործը դատարանում է 03/23/2016 14:38 | Քրեական խրոնիկոն
Էքստրասենս, խիրոմանտ Անի Մաջնունյանի սպանության գործն ուղարկվել է Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան և մակագրվել դատավոր Վարդան Աբրահամյանին:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, Անի Մաջնունյանը, ով հասարակության լայն շրջաններին հայտնի էր «6-րդ զգայարան» հաղորդումից, 2015 թվականի օգոստոսի 5-ին հայտնաբերվել էր իր բնակարանի ննջարանի հատակին՝ կտրող-ծակող առարկայով պատճառված բազմաթիվ մարմնական վնասվածքներով։
Անի Մաջնունյանի գլխի, դեմքի, պարանոցի, կրծքավանդակի, որովայնի, զույգ վերին և ձախ ստորին վերջույթների շրջաններում հայտնաբերվել է ծակած-կտրած և կտրած, թափանցող և չթափանցող 59 վնասվածք, որոնք էլ իրենց համակցության մեջ առաջացրել են հեմոռագիկ շոկ, որն էլ բերել է Ա.Մաջնունյանի մահվան։
Գործով նախաքննությունն ավարտվելուց հետո Քննչական կոմիտեն հաղորդագրություն էր տարածել, որում մասնավորապես նշվում է, որ նախնական քննության տվյալներով՝ դիակի հայտնաբերման նախորդ օրը՝ օգոստոսի 4-ին՝ ժամը 23:00-ի սահմաններում, Անի Մաջնունյանին այցելել է իր ծանոթ Մուշեղ Մխիթարյանը։
Ձեռք բերված ապացույցների համաձայն՝ տանն առկա գումարը հափշտակելու դիտավորությամբ տղամարդը բնակարանի ննջասենյակում հարձակվել է Անի Մաջնունյանի վրա և դանակով, բութ առարկայով բազմաթիվ հարվածներ հասցրել նրա մարմնի տարբեր մասերին։
Ըստ քննության տվյալների՝ բնակարանում փնտրելով ու չկարողանալով գտնել Ա.Մաջնունյանի կուտակած գումարը՝ Մուշեղ Մխիթարյանը հափշտակել է տարբեր զարդեր, տուժողի բջջային հեռախոսները, փակել դուռը և հեռացել։
Ըստ մեղադրանքի՝ Մուշեղ Մխիթարյանը ապօրինաբար Անի Մաջնունյանին դիտավորությամբ կյանքից զրկել է, որը զուգորդվել է ավազակությամբ:
Նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետով և որպես խափանման միջոց է կիրառվել կալանավորումը։

Дело об убийстве известного экстрасенса направлено в ереванский суд 03/23/2016   20:02  |  Криминальная хроника
Дело об убийстве известного экстрасенса, участницы популярной телепередачи “Шестое чувство” Ани Маджнунян направлено в суд общей юрисдикции административных районов Ачапняк и Давташен.
Как уже ранее сообщало ИА “ФактИнфо”, труп 55-летней женщины с множественными колото-резаными ранениями был найден 5 августа в ее квартире в ереванском районе Ачапняк.
На теле Маджнунян были обнаружены 59 колото-резаных, резаных, проникающих и непроникающих ранений, которые вызвали геморрагический шок, повлекший ее смерть.
Следственный комитет ранее распространил сообщение, в котором, в частности, отмечалось, что, по данным предварительного расследования, за день до обнаружения тела, 4 августа, около 23:00 Ани Маджнунян посетил ее знакомый - Мушег Мхитарян.
Согласно добытым доказательствам, мужчина, вынашивая умысел на хищение имеющейся в доме суммы, напал в гостиной на Ани Маджнунян и нанес ей ножом и тупым предметом множественные удары по разным частям тела.
По данным следствия, не найдя в квартире накопленную Маджнунян сумму, Мушег Мхитарян украл различные украшения, сотовый телефон потерпевшей, закрыл за собой дверь и ушел.
Мушегу Мхитаряну предъявлено обвинение по пункту восьмому части второй статьи 104 (убийство, сопряженное с разбоем). В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.