Սպանություն Տավուշում. մանրամասնում է Քննչական կոմիտեն 03/19/2016   16:12  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ 28-ամյա երիտասարդի սպանության դեպքի առթիվ։
Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 18-ին՝ ժամը 23.45-ին, «Բերդ» Բ/կ-ից հաղորդում է ստացվել, որ «ագոնալ վիճակ» ախտորշմամբ բուժօգնության է տեղափոխվել Վրեժ Մաթևոսյանը (ծնված 1978թ.) և «կլինիկական մահ» ախտորոշմամբ՝ Գագիկ Ճաղարյանը (ծնված 1988թ.):
Անմիջապես մեկնել է քննչական-օպերատիվ խումբը՝ Տավուշի մարզային քննչական վարչության պետ Ա.Մանթաշյանի գլխավորությամբ։
Ձեռնարկված անհետաձգելի գործողությունների արդյունքում պարզվել է դեպքի վայրը, որտեղ կատարվել է զննություն, հայտնաբերվել արնանման հետքեր։
Նախնական տվյալներով՝ ծակող-կտրող առարկայով մարմնական վնասվածք է պատճառվել Գ.Ճաղարյանի սրտի շրջանում, ինչի հետևանքով վերջինս մահացել է, և Վ.Մաթևոսյանին՝ հետույքի շրջանում՝ պատճառելով ծանր մարմնական վնաս։
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի և ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասերի հատկանիշներով։
Մշակվել է քննչական պլան, առաջ քաշվել աշխատանքային վարկածներ, որոնք ստուգելու ուղղությամբ կատարվում են անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ։ Նշանակվել են փորձաքննություններ։

СК Армении возбудил уголовное дело по факту убийства 28-летнего парня в Тавуше 03/19/2016   16:47  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено факту убийства 28-летнего парня в Тавушской области, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело находится в ведении следственного управления Следственного комитета Армении по Тавушской области.
“В 23:45 18-го марта из медцентра “Берд” поступил сигнал о том, что к ним в агональном состоянии был доставлен Вреж Матевосян(1978 года рождения) и Гагик Чагарян(1988 года рождения), у которого диагностировали “клиническую смерть””, - говорится в сообщении.
На место немедленно выехала оперативно-следственная группа во главе с начальником следственного управления по Тавушской области А.Манташяном.
В результате предпринятых неотложных действий было установлено место происшествия, где при проведении осмотра были обнаружены следы, похожие на кровь.
По предварительным данным, Г. Чагаряну колюще-режущим предметом было причинено ранение в области сердца, в результате чего он скончался. А В. Матевосяну нанесли тяжкое ранение в ягодичную область.
“Разработан следственный план, выдвинуты рабочие версии, для проверки которых предпринимаются необходимые следственные и оперативно-розыскные мероприятия. Назначены экспертизы”, - отмечается в сообщении.