Նոր մանրամասներ՝ տարադրամի փոխանակման կետի վրա ավազակային հարձակման դեպքից 03/19/2016   13:52  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝  Նոր Նորք վարչական շրջանում՝ փոխանակման կետի վրա, մարտի 16-ին տեղի ունեցած ավազակային հարձակման մեջ կասկածվողը բերման է ենթարկվել:
Ըստ մեր տեղեկությունների՝ Ա.Մնացականյանը Հերացու և Կորյունի փողոցների խաչմերուկից նստել է «Մերսեդես» մակնիշի տաքսի ավտոմեքենան, ուղևորվել Նոր Նորք վարչական շրջան, սակայն ճանապարհին ատրճանակը պահել է վարորդի գլխին և հրահանգել է իջնել ու նստել ավտոմեքենայի հետևամասում:
Այս ամենից հետո Մնացականյանը կպչուն ժապավենով կապել է տաքսիստի ձեռքերն ու ոտքերը,  այնուհետև շորով կապել նա նրա աչքերը և նստելով ավտոմեքենայի ղեկին՝ ուղևորվել է Նոր Նորքի շուկայի տարածք, որտեղ էլ սպանության փորձով զուգորդված ավազակային հարձակում է կատարել տարադրամի փոխանակման կետի վրա, ապա դիմել  փախուստի։
Ինչպես ավելի վաղ Քննչական կոմիտեն տեղեկացրել էր՝ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ և 8-րդ կետերով, 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով։

Стали известны новые подробности вооруженного нападения на обменник в Ереване 03/19/2016   14:14  |  Актуальная тема
ИА “ФактИнфо” стали известны новые подробности вооруженного нападения на пункт обмена валюты в ереванском районе Нор Норк.
По сведениям агентства, задержанный по подозрению в совершении нападения Агаси Мнацаканян сел в автомобиль марки “Мерседес” на пересечении улиц Гераци и Корюна. По дороге А. Мнацаканян приставил пистолет к голове водителя и приказал ему пересесть на заднее сидение.
После этого, злоумышленник заклеил таксисту скотчем рот и руки, завязал ему тряпкой глаза и, сев за руль, направился в ереванский район Нор Норк, где совершил разбойное нападение на обменник, а затем скрылся с места происшествия.
Как сообщил ранее Следственный комитет Армении, по данному факту возбуждено уголовное дело по пунктам 6 и 8 части 2 статьи 34-104(Покушение на убийство, совершенное способом, опасным для жизни многих людей из корыстных побуждений, заказное, а также сопряженное с вымогательством, разбоем или бандитизмом), пункту 4 части 2 статьи 175(Разбой, совершенный с применением оружия или иных предметов, используемых в качестве оружия) и части 1 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса Армении.