ԼՂՀ ՊՆ-ն ողջունում է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկի՝ հրադադարի ռեժիմի պահպանման կոչը 03/19/2016   11:01  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ԼՂՀ ՊՆ-ն ողջունում է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկի՝ հրադադարի ռեժիմի պահպանման կոչը: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Նշում ենք, որ ԼՂՀ պաշտպանության բանակը զինված դիմակայության ամբողջ ընթացքում մշտապես իրականացրել է վստահության ամրապնդմանը և լարվածության միակողմանի թուլացմանն ուղղված քայլեր և պատրաստ է հավատարիմ մնալ իր որդեգրած դիրքորոշմանը նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի նշած ժամանակահատվածում:
Միաժամանակ ակնկալվում էր՝ Ադրբեջանի ՊՆ հայտարարության մեջ գտնել հրադադարը պահպանելու և սադրանքների չգնալու մասին հստակ պատրաստակամության հայտարարություն:

Минобороны НКР приветствует призыв посла Анджея Каспршика к соблюдению режима перемирия 03/19/2016   11:25  |  Актуальная тема
Министерство обороны Нагорно-Карабахской Республики приветствует призыв личного представителя действующего главы ОБСЕ Анджея Каспршика соблюдать режим перемирия в преддверии религиозных праздников.
В сообщении ведомства отмечается, что Армия обороны НКР за все время вооруженного противостояния постоянно предпринимала шаги, направленные на укрепление доверия и ослабление напряженности в одностороннем порядке, и  готова оставаться приверженной своей позиции и в указанный личным представителем действующего председателя ОБСЕ период.
При этом Минобороны НКР ожидает увидеть в заявлении оборонного ведомства Азербайджана  четкую готовность к соблюдению режима перемирия и отказу от провокаций.