Զինվորների ծնողներից՝ իրենց որդիներին ՀՀ տարածք ծառայության տեղափոխելու պատրվակով, խոշոր գումարներ է շորթել (Լուսանկար) 03/18/2016 13:04 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում, մարտի 16-ին, ձերբակալվել է Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքի բնակիչ, տարբեր հանցագործությունների համար նախկինում 11 անգամ դատապարտված, 1969թ. ծնված Համլետ Ռաֆիկի Ղազարյանը: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱԱԾ պաշտոնական կայքից:
Վերջինս տևական ժամանակ, ՀՀ Պաշտպանության նախարարության և ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի բարձրաստիճան ղեկավարների անունից ԼՂՀ տարածքում ժամկետային զինվորական ծառայություն անցնող զինվորների ծնողներից՝ իրենց որդիներին ՀՀ տարածք ծառայության տեղափոխելու պատրվակով, խոշոր գումարներ է շորթել՝ պատճառաբանելով, որ վերցված գումարներն իբր օրինական մուծումներ են:
Համլետ Ղազարյանի անօրինական գործունեության աշխարհագրությունը ընդգրկել է ՀՀ գրեթե բոլոր մարզերի տասնյակ գյուղեր, առաջացնելով ինչպես համայնքների բնակիչների, այնպես էլ ՀՀ և ԼՂՀ Զինված ՈՒժերի հրամանատարության արդարացի զայրույթը:
Կապվելով տարբեր մարզերի գյուղապետերի հետ, Համլետ Ղազարյանը ներկայանալով որպես բարձրաստիճան զինվորական, առաջարկել է համայնքներից ԼՂՀ-ում ծառայող զինվորների ծնողներին փոխանցել իր հեռախոսահամարը՝ իրենց զավակներին ՀՀ տարածք ծառայության տեղափոխելու ցանկության դեպքում իրեն դիմելու համար: Հետագայում համաձայնություն ձեռք բերելու դեպքում, Համլետ Ղազարյանը հանդիպելով զինվորների ծնողներին՝ յուրաքանչյուրից խաբեությամբ շորթել է 160.000-200.000 ՀՀ դրամ: Համլետ Ղազարյանն իր հանցավոր գործունեությամբ ոչ միայն խաբել է տասնյակ քաղաքացիների, այլ նաև վարկաբեկել ՀՀ և ԼՂՀ Զինված Ուժերին:

В Армении задержали псевдочиновника-рецидивиста, вымогавшего деньги у родителей военнослужащих(фото) 03/18/2016   13:50  |  Криминальная хроника
В результате предпринятых Службой национальной безопасности Армении оперативно-розыскных мероприятий накануне был задержан 47-летний житель города Раздан Котайкской области Гамлет Рафикович Казарян, имеющий 11 судимостей за различные преступления. Об этом сообщает пресс-центр СНБ.
Как отмечается в сообщении, арестованный длительное время от имени высокопоставленного руководства Министерства обороны Армении и Армии обороны НКР вымогал у родителей военнослужащих, проходящих срочную службу на территории НКР, крупные суммы денег под предлогом перевода их сыновей на службу в Армению. Он мотивировал свои действия тем, что полученные им деньги якобы пойдут на осуществление законных платежей.
Сообщается, что география незаконной деятельности Гамлета Казаряна охватывала десятки селений почти всех областей Армении, вызвав справедливое возмущение не только у жителей общин, но и у командования ВС Армении и НКР.
Наладив связь с главами сельских общин в различных областях, Гамлет Казарян, выдавая себя за высокопоставленного военного чиновника, предлагал передать родителям служащих в НКР военнослужащих, желающим перевести своих сыновей на службу в Армению, свой номер телефона, по которому они могли к нему обратиться. В случае достижения договоренности Казарян впоследствии встречался с родителями солдат и обманным путем вымогал у каждого 160-200 тысяч драмов”- отмечается в сообщении.
Расследование уголовного дела по данному факту находится в ведении следственного управления СНБ Армении.