ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Վաշինգտոն 03/17/2016   15:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանն այսօր աշխատանքային այցով մեկնել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ՝ Վաշինգտոն, որտեղ հանդիպում կունենա ԱՄՆ հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի տնօրեն Ջեյմս Բ.Կոմիի հետ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում կքննարկվեն Քննչական կոմիտեի և Հետաքննությունների Դաշնային բյուրոյի միջև համագործացությունը զարգացնելու վերաբերյալ հարցերի լայն շրջանակ։
Կողմերը մասնավորապես կանդրադառնան անդրազգային կազմակերպված հանցավորության և պետական ոլորտում կոռուպցիայի դեմ պայքարում համագործակցության, քրեական գործերով փոխադարձ իրավական օգնության ցուցաբերման, փորձի փոխանակման և աշխատակիցների վերապատրաստմանը վերաբերող հարցերին։
ՀՀ ՔԿ նախագահը կայցելի նաև ՀԴԲ-ի ակադեմիա՝ տեղում ծանոթանալու Բյուրոյի աշխատակիցների վերապատրաստման ծրագրերին։

Глава СК Армении обсудит с директором ФБР вопросы сотрудничества 03/17/2016   16:14  |  Лента новостей
Председатель Следственного комитета Армении Агван Овсепян отправился сегодня с рабочим визитом в Вашингтон, где встретится с  директором Федерального бюро расследований США Джеймсом Коми.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, в ходе встречи планируется обсудить широкий круг вопросов, касающихся сотрудничества между Следственным комитетом и Федеральным бюро расследований.
Стороны, в частности, затронут вопросы, касающиеся сотрудничества в борьбе с транснациональной организованной преступностью и коррупцией в государственном секторе,  а также оказания правовой взаимопомощи  по уголовным делам, обмена опытом и переподготовки сотрудников.
Председатель СК РА посетит также Академию ФБР для ознакомления на месте с программами переподготовки сотрудников Бюро.