Սարի-թաղում անչափահասի սպանության մեջ կասկածվողը սպանելու դիտավորություն չի ունեցել (Լուսանկարներ) 03/15/2016 12:58 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Մարտի 13-ին Սարի-թաղում անչափահասի սպանության և 5 անձի դանակահարության պատճառը, ըստ նախնական տեղեկությունների, անիմաստ խոսակցություններն են եղել:
Դեպքով կասկածյալները՝ 24 և 25-ամյա եղբայրներ Դավիթ և Նարեկ Պետրոսյանները, գիշերը ներկայացել են նախաքննական մարմնին իրենց փաստաբանի հետ:
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում Պետրոսյանների փաստաբան Սուսաննա Սարգսյանը նշեց, որ եղբայրները դեպքի հետ կապված դեռևս ցուցմունքներ չեն տվել և չեն հրաժարվում ցուցմունք տալուց. այս պահին, ելնելով նրանց առողջական վիճակից, գտնվում են հիվանդանոցում և համապատասխան բուժօգնություն են ստանում:
Փաստաբանը նշեց նաև, որ այն ինչի մեջ, որ Նարեկը կասկածվում է՝ 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 34-104-րդ հոդվածով և 113-րդ հոդվածով, նա հայտնել է, որ ինքը կապ չունի այդ ամենի հետ, իսկ Դավիթը դիտավորությամբ սպանության վերաբերյալ հայտնել է, որ չի ընդունում, քանի որ սպանելու դիտավորություն չի ունեցել:
Նշենք, որ վիճաբանության հետևանքով եղբայրները ևս մարմնական վնասվածքներ են ստացել: Նշանակվել է դատաբժշակական փորձաքննություն:
Հիշեցնենք, որ վիճաբանության երկու կողմն էլ Սարի թաղի բնակիչներ են:
Ինչպես ավելի վաղ Քննչական կոմիտեն տեղեկացրել էր, դանակահարության հետևանքով Սարի-թաղի 16-ամյա բնակիչը կրծքավանդակի առաջնային մակերեսին ստացել է կյանքի հետ անհամատեղելի՝ կտրած-ծակած թափանցող վնասվածք, սակայն երբ տեղափոխվել է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն, այնտեղ հաստատվել է, որ նա արդեն մահացած է։
Տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել ևս 5 անձ։
Դեպքի առթիվ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 3 հոդվածներով՝ 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանություն), 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով (սպանության փորձ՝ երկու կամ ավելի անձանց նկատմամբ), 113-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով (2 կամ ավելի անձանց միջին ծանրության մարմնական վնաս պատճառելը)։

Подозреваемый по делу о кровавой драке в ереванском квартале Сари-Тах заявил об отсутствии у него умысла на убийство 03/15/2016   13:43  |  Актуальная тема
Причиной вчерашней драки с поножовщиной в ереванском квартале Сари-Тах, закончившейся убийством несовершеннолетнего юноши и ранением пятерых человек, по предварительным данным, стал праздный разговор.
Подозреваемые по делу – братья Давид и Нарек Петросяны - ночью явились в следственный орган вместе со своим адвокатом.
Адвокат Петросянов – Сусанна Саркисян в беседе с корреспондентом “Фактинфо” отметила, что братья пока еще не давали показаний относительно случившегося. “Они не отказываются от дачи показаний. В настоящее время они проходят лечение в больнице”, - сообщила она.
25-летний Нарек подозревается в совершении преступления, предусмотренного ч. 1 ст. 104(Убийство), ст.34-104 и ст. 113(Умышленное причинение вреда средней тяжести здоровью).
Нарек сообщил адвокату, что не имеет ко всему этому отношения, а 24-летний Давид заявил, что не признает вину в умышленном убийстве, поскольку не имел умысла на совершение убийства.
Отметим, что в результате драки братья получили ранения, назначена судебно-медицинская экспертиза.
Напомним, что участниками драки были жители Сари-Таха.
Ранее Следственный комитет Армении сообщил, что в результате поножовщины 16-летний житель Сари-Таха получил несовместимую с жизнью проникающую колото-резаную рану передней поверхности грудной клетки. Последний с диагнозом “биологическая смерть” был доставлен в медицинский центр “Эребуни”, где подтвердили его смерть
С телесными повреждениями различной степени тяжести в больницу были госпитализированы еще 5 человек.
По данному факту следственным отделом по административным районам Эребуни и Нубарашен возбуждено уголовное дело по трем статьям Уголовного кодекса РА: части 1 статьи 104(Убийство), пункту 1 части 2 статьи 34-104(Покушение на убийство двух и более лиц), пункту 1 части 2 статьи 113(Умышленное причинение вреда средней тяжести здоровью, совершенное в отношении двух или более лиц).