Հայաստանի արտգործնախարարը հանդիպեց Հունաստանի արտաքին գործերի նախարարին 03/15/2016   17:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 15-ին ՀՀ Նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում Աթենքում գտնվող արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Հունաստանի ԱԳ նախարար Նիկոս Կոցիասին: Այս մասին տեղեկացնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Հայաստանի և Հունաստանի արտգործնախարարները կարևորեցին երկու բարեկամ ժողովուրդների և պետությունների միջև բարձր մակարդակով քաղաքական երկխոսությունը, բարձրաստիճան փոխայցելությունները։
Զրուցակիցները քննարկեցին միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում փոխգործակցության, երկու արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև համագործակցության սերտացման, միջգերատեսչական խորհրդատվությունների ակտիվացման հարցեր։
Նախարարներ Նալբանդյանն ու Կոցիասը անդրադարձան անցյալ շաբաթ Աթենքում կայացած հայ-հունական միջկառավարական հանձնաժողովի 5-րդ նիստի արդյունքներին։
Հանդիպմանը մտքեր փոխանակվեցին Հայաստան - Եվրոպական միություն հարաբերությունների, այդ շրջանակում ընթացող համագործակցության շուրջ։

Глава МИД Армении обсудил со своим греческим коллегой взаимодействие в рамках международных организаций 03/15/2016 18:39 | Лента новостей
Находящийся в Афинах в составе возглавляемой президентом Армении Сержем Саргсяном делегации министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян во вторник встретился со своим греческим коллегой Никосом Котзиасом.
Как сообщает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства, главы МИД Армении и Греции придали важность политическому диалогу и взаимным визитам на высоком уровне.
Собеседники обсудили вопросы взаимодействия в рамках международных организаций, укрепления сотрудничества между двумя внешнеполитическими ведомствами, а также активизации межведомственных консультаций.
Налбандян и Котзиас коснулись итогов состоявшегося на минувшей неделе в Афинах 5-го заседания армяно-греческой межправительственной комиссии.