Արդարացում. խանութներից և բանկերից մի շարք ապառիկ ձևակերպումները, նաև այլ անձանց անձնագրերով, գործարք է, այլ ոչ թե՝ հափշտակություն 03/12/2016   11:10  |  Արդարացման դատավճիռներ
Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը, նախագահությամբ Ռուբիկ Մխիթարյանի, ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 2-րդ մասով մեղադրվող Հունան Գասպարյանին անպարտ է ճանաչել և արդարացրել է:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկանում է Հունան Գասպարյանին պաշտպան Թամարա Բաղդասարյանից:
Փաստաբանի խոսքով՝ իր պաշտպանյալին նշված հոդվածի 6 դրվագներով մեղադրանք էր առաջադրվել, սակայն 5 դրվագով նա արդարացվել է և դատարանը գտել է, որ խանութներից և բանկերից մի շարք ապառիկ ձևակերպումները, նաև այլ անձանց անձնագրերով, գործարք է, այլ ոչ թե՝ հափշտակություն:
Նշենք, որ մեղադրող դատախազն իր մեղադրական ճառում միջնորդել է 5 տարի ժամկետով ազատազրկման դատապարտել Հ. Գասպարյանին:
16:38 10/03/2016  |  Արդարացման դատավճիռներԴԱՀԿ աշխատակիցն արդարացվել է՝ պաշտոնեական լիազորություններն անցնելու մեղադրանքում
14:36 07/03/2016  |  Արդարացման դատավճիռներՔննչական կոմիտեն ամփոփել է քննչական սխալներով պայմանավորված արդարացումները
10:52 06/03/2016  |  Արդարացման դատավճիռներԱրդարացման դատավճիռներ` բոլոր քննչական մարմիններում քննված քրեական գործերով
13:45 02/03/2016  |  Արդարացման դատավճիռներՇահագրգիռ վկան էլ սկզբնապես հայտնել էր, որ գումարը պարտքով վերցված գումար էր. ընտրակաշառքի վերաբերյալ գործով կայացվել է արդարացման դատավճիռ
17:26 27/02/2016  |  Արդարացման դատավճիռներԱրդարացվել է՝ ընտրողի կամքի ազատ իրականացմանը խոչընդոտելու փորձի մեղադրանքում
16:35 27/02/2016  |  Արդարացման դատավճիռներՇահագրգռված մեկ վկայի ցուցմունքը բավարար չէ մեղադրական դատավճիռ կայացնելու համար. կայացվել է արդարացման դատավճիռ
16:06 20/02/2016  |  Արդարացման դատավճիռներԴատավոր Արտուշ Գաբրիելյանը վերջին 5 տարիների ընթացքում կայացրել է 1 արդարացման դատավճիռ
16:01 15/02/2016  |  Արդարացման դատավճիռներԱրդարացման դատավճիռ՝ կեղծ փողերի իրացման գործով
16:35 30/01/2016  |  Արդարացման դատավճիռներԻրականությունը խեղաթյուրված է ընկալվել. կայացվել է արդարացման դատավճիռ
21:49 23/01/2016  |  Արդարացման դատավճիռներԱրդարացման դատավճիռ Սյունիքում. արդարացվել է շորթման մեղադրանքում

Суд в Ереване не увидел хищения в действиях мужчины, оформлявшего покупки в рассрочку и кредиты в банке по чужим паспортам 03/12/2016   11:40  |  Криминальная хроника
Суд общей юрисдикции ереванских административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун под председательством судьи Рубика Мхитаряна оправдал Унана Гаспаряна, обвиняемого в мошенничестве.
Об этом “ФактИнфо” сообщила адвокат Унана Гаспаряна – Тамара Багдасарян
По словам адвоката, ее подзащитному инкриминировали 6 эпизодов преступления, предусмотренного частью 2 статьи 178(Мошенничество, то есть хищение чужого имущества в значительных размерах или приобретение права на чужое имущество путем обмана или злоупотребления доверием) Уголовного кодекса Армении.
Однако он был оправдан по 5 эпизодам. Суд счел, что оформление покупки товаров в рассрочку и кредитов в банке, в том числе по чужим паспортам, является сделкой, а не хищением.
Отметим, что поддерживавший в суде обвинение прокурор в своей обвинительной речи ходатайствовал приговорить У. Гаспаряна к 5 годам лишения свободы.