Օպերատիվ գործողությունների շնորհիվ՝ հակառակորդի դիվերսիոն խմբերը ժամանակին հայտնաբերվել են 03/12/2016   14:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ մարտի 6-ից 12-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հաուբից տիպի հրանոթներից, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից, ՌՊԳ-7 ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 23000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում ադրբեջանական զինուժը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձեր: ՊԲ առաջապահ զորամասերի օպերատիվ գործողությունների շնորհիվ՝ հակառակորդի դիվերսիոն խմբերը ժամանակին հայտնաբերվել են:
Վերջիններս, կորուստներ տալով, հետ են շպրտվել իրենց ելման դիրքերը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և շարունակում են առաջնագծում հանդես գալ պարտադրողի դերում:

За неделю Азербайджан произвел по позициям Армии обороны Карабаха более 23000 выстрелов – Минобороны НКР 03/12/2016   15:03  |  Лента новостей
Азербайджанская сторона в период с 6-го по 12-е марта произвела по позициям Армии обороны НКР более 23000 выстрелов из стрелкового оружия различных калибровсообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики со ссылкой на оперативные данные Армии обороны.
Противник вел обстрел также с применением 60-мм и 82-мм минометов, гранатометов РПГ-7 и АГС-17, а также гаубиц.
Помимо этого, в указанный период  азербайджанские ВС предприняли попытки диверсионных вылазок. Благодаря оперативным действиям воинских частей Армии обороны, удалось вовремя обнаружить диверсионные группы противника. Последние с потерями были отброшены на исходные позиции.
“Передовые подразделения Армии обороны уверенно контролируют оперативную ситуацию и продолжают диктовать свою волю на передовой”, - отмечается в сообщении.
10:33 01/03/2016  |  Актуальная темаМинобороны НКР сообщило о новых обстрелах с азербайджанской стороны