Պերմյակովի գործով հարցաքննվեց վերջին վկան, չի հարցաքննվել արտերկրում գտնվող ևս վեց վկա 03/11/2016 13:03 | Քրեական խրոնիկոն
Գյումրիում ռուսաստանյան ռազմաբազայի տարածքում շարունակվում է Ավետիսյանների ընտանիքի անդամների դաժան սպանության գործով քննությունը: Դատարանում հարցաքննվեց, մեր տեղեկություններով, վերջին վկան:
Կան ռազմաբազայի արդեն նախկին զինծառայող ևս վեց վկաներ, որոնք, սպանության օրը՝ 2015թ. հունվարի 12-ին, ըստ ռազմաբազայի հրամանատարության նամակ-գրության, այլևս չեն ծառայում այնտեղ. մի մասն արդեն իսկ զորացրվել է, իսկ պահակակետի հրամանատարն ազատվել է զինվորական ծառայությունից՝ Պերմյակովի կողմից դասալքություն ու սպանություն կատարելուց հետո: Նրանք Հայաստանում չեն և չեն հարցաքննվել դատարանում:
Տուժողների իրավահաջորդների ներկայացուցիչները հայտարարեցին, որ համապատասխան միջնորդություն կներկայացնեն, թե ինչ միջոցներ պետք է ձեռնարկվեն վկաների ներկայությունն ապահովելու համար: Դատարանն ի պատասխան հայտնեց, որ երբ միջնորդությունը ներկայացվի, համապատասխան միջոցներ կձեռնարկվեն:

Суд приступил к исследованию основных доказательств по делу об убийстве семьи Аветисянов в Гюмри 03/11/2016   13:25  |  Криминальная хроника
Суд приступил к исследованию основных доказательств по делу об убийстве семьи Аветисянов в Гюмри, обвиняемым по которому проходит российский военнослужащий Валерий Пермяков.
На  сегодняшнем заседании суда дал показания, по нашим сведениям, последний свидетель.
Всего свидетелями по делу проходят 34 человека. Ранее в суде было зачитано письмо от командования 102-й военной базы, в котором сообщалось, что шестеро военнослужащих, которые несли службу в день убийства, больше не служат там: часть из них демобилизовалась, а командир караула освобожден от военной службы после дезертирства Пермякова и убийства. Они находятся за пределами Армении и не давали показаний в суде.
Представители правопреемников потерпевшей стороны заявили, что представят соответствующее ходатайство о принятии необходимых мер для обеспечения присутствия свидетелей. Суд в ответ заявил, что соответствующие меры будут предприняты после подачи ходатайства.