Քննիչները պարզել են հորեղբոր աղջկան դանակահարած և փախուստի դիմած եղբոր գտնվելու տեղը ու բռնել 03/11/2016   13:06  |  Քրեական խրոնիկոն
Մրգաշեն-Քանաքեռավան ճանապարհին հորեղբոր աղջկան դանակահարած եղբոր գտնվելու վայրը քննիչները պարզել են ու բռնել նրան:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ հորեղբոր աղջկան դանակահարելուց հետո Ազիզ Խուդոյանը փախուստի էր դիմել, սակայն քննիչները պարզել են նրա գտնվելու վայրը և այսօր առավոտյան բռնել են նրան հենց Եղվարդում:
Մեր տեղեկություններով՝ այս պահին  կասկածյալը Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում է։
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, դեպքը տեղի է ունեցել մարտի 9-ին՝ Կոտայքի մարզի Մրգաշեն-Քանաքեռավան ավտոճանապարհին, որտեղ արնահոսող վնասվածքներով 30-ամյա կին էր հայտնաբերվել:
Պարզվել էր նաև, որ տուժող կինը՝ Ռուզան Խուդոյանը, դեմքի ու մարմնի տարբեր հատվածներին բազմաթիվ սուր ծակած-կտրած վնասվածքներ է ստացել և անմիջապես տեղափոխվել հիվանդանոց, իսկ նրան դանակահարողը՝ առերևույթ հանցագործությունը կատարած անձը, եղել է նրա հորեղբոր որդին, ով դիմել էր փախուստի։
Քննչական կոմիտեն տեղեկացրել էր, որ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասով։

Армянские следователи поймали мужчину, подозреваемого в нанесении двоюродной сестре ножевых ранений 03/11/2016   13:12  |  Криминальная хроника
Армянские следователи установили место нахождение Азиза Худояна, подозреваемого в нанесении двоюродной сестре ножевых ранений, и задержали его.
По сведениям “ФактИнфо”, в настоящее время его ведут в Следственный комитет для предъявления обвинения.
Инцидент произошел 9-го марта. Истекающую кровью женщину обнаружили на трассе Мргашен-Канакераван в Котайской области.
Выяснилось, что пострадавшая - 31-летняя Рузанна Худоян. Она была немедленно доставлена в больницу с множественными колото-резаными ранами в области лица и различных частей тела.
По имеющимся данным,  многочисленные ножевые ранения женщине нанес ее двоюродный брат, который скрылся с места происшествия.
Следственный комитет сообщил, что по данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 34-104 (Покушение на убийство) Уголовного кодекса Армении.