Պաշտպանության նախարարությունը ցավակցություն է հայտնել պատահարի զոհ դարձած զինծառայողների հարազատներին 03/10/2016 12:59 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խորին ցավակցություն է հայտնում մարտի 9-ին Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով զոհված պայմանագրային զինծառայողներ, Կարեն Իշխանի Կարապետյանի, Վահան Մնացականի Ղուկասյանի և Ռուսլան Ռաֆայելի Հարությունյանի հարազատներին և կիսում է կորստյան ծանր վիշտը:
Հիշեցնենք, որ Մարտի 9-ին՝ ժամը 22։30-ի սահմաններում, Եղեգնաձոր-Երևան ավտոճանապարհի Տիգրանաշեն գյուղի հատվածում տեղի է ունեցել ողբերգական ավտովթար.«Օպել-Վեկտրա» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց և գլորվել ձորը:
Ավտոմեքենայի ղեկին եղել է պայմանագրային զինծառայող Կարեն Կարապետյանը, վերջինս և ավտոմեքենայում գտնվող ևս 2 ուղևորները՝ պայմանագրային զինծառայողներ, տեղում մահացել են:
Իսկ ավտոմեքենայում գտնվող մյուս 2 պայմանագրային զինծառայողներ ստացած մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության Արարատի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (ճանապարհային երթևեկության և տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է երկու կամ ավելի մարդու մահ):

Минобороны Армении выразило соболезнования родственникам погибших в ДТП военнослужащих 03/10/2016   13:17  |  Лента новостей
Министерство обороны Армении выражает глубокие соболезнования родственникам военнослужащих-контрактников, погибших в ДТП на автотрассе Ереван-Мегри, и разделяет тяжелую горечь утраты.
Авария произошла накануне, 9-го марта. Автомобиль марки "Opel Vectra", за рулем автомобиля находился военнослужащий-контрактник Карен Карапетян, близ села Тигранашен съехал с проезжей части и скатился в ущелье.
Водитель автомашины и двое других военнослужащих контрактной службы - Ваан Гукасян и Руслан Арутюнян - погибли на месте.
В салоне автомобиля находились еще двое военнослужащих-контрактника, которые с телесными повреждениями были госпитализированы в больницу.
По факту ДТП следственным управлением следственного комитета Армении по Араратской области возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 242(Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть двух или более человек) УК РА.