Հայաստանի և Ռուսաստանի ԱԳՆ-ների միջև ստորագրվել է 2016-2017թթ. խորհրդատվությունների ծրագիրը 03/10/2016   19:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 10-ին ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում Մոսկվայում գտնվող արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հետ։
Ինչպես հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից, հանդիպմանն անդրադարձ արվեց երկու երկրների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև փոխգործակցությանը, պարբերական խորհրդատվությունների անցկացմանը։
Նախարարներ Նալբանդյանն ու Լավրովը մտքեր փոխանակեցին հրատապ միջազգային և տարածաշրջանային խնդիրների շուրջ։
Հանդիպման ավարտին Էդվարդ Նալբանդյանն ու Սերգեյ Լավրովը ստորագրեցին Հայաստանի և Ռուսաստանի արտգործնախարարությունների միջև 2016-2017թթ. խորհրդատվությունների ծրագիրը, որով նախատեսվում է առաջիկա երկու տարիների ընթացքում ԱԳՆ-ների միջև անցկացնել միջազգային, տարածաշրջանային խնդիրների, տեղեկատվական ապահովման, հյուպատոսական և այլ հարցերի վերաբերյալ շուրջ երեք տասնյակ խորհրդատվություններ։

Главы МИД Армении и РФ обсудили международные и региональные проблемы 03/10/2016   19:54  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян, который в составе возглавляемой президентом РА Сержем Саргсяном делегации находится в Москве, встретился в четверг со своим российским коллегой Сергеем Лавровым.
Как сообщает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства, в ходе встречи обсуждались взаимодействие между двумя ведомствами, вопрос проведения систематических консультаций.
Эдвард Налбандян и Сергей Лавров обменялись мнениями относительно актуальных проблем международной и региональной повестки дня, а также подписали программу консультаций между внешнеполитическими ведомства Армении и РФ  на 2016-2017гг.
Документом предусмотрено проведение порядка 30 консультаций по региональным и международным проблемам, вопросам информационного обеспечения, консульским и другим вопросам.