Հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ և կորուստներ կրել 03/09/2016 10:19 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Մարտի 8-ին՝ ժամը 23:20-ի սահմաններում, ՊԲ հարավարևելյան ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ժամանակին հավաստանշել են հակառակորդի հետռախուզադիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը և ետ շպրտել վերջիններիս իրենց ելման դիրքերը:
Տեղի ունեցած փոխհրաձգության ընթացքում պաշտպանության բանակը կորուստ չի ունեցել:
ՊԲ համապատասխան ծառայությունների տվյալներով, հակառակորդն ունի կորուստներ: Մանրամասները ճշտվում են:
Մարտի 7-ին և 8-ին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 12000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են համարժեք գործողությունների:
Բացի վերոնշյալ ապակառուցողական քայլերից, ադրբեջանական զանգվածային լրատվամիջոցները մարտի 8-ին տեղեկատվություն էին տարածել, թե իբր Չայլու գյուղի ուղղությամբ հայկական ուժերը կրակ են բացել հովիվների ուղղությամբ:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունը հայտարարում է, որ նշվածը ապատեղեկատվություն է և, ի տարբերություն ադրբեջանական կողմի, հայկական ուժերը երբեք քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ կրակ չեն վարում:

Армия обороны НКР отразила диверсионную вылазку азербайджанцев, противник понес потери 03/09/2016   11:29  |  Актуальная тема
ВС Азербайджана предприняли минувшим вечером попытку диверсионной вылазки, сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Инцидент произошел в 23:20 по местному времени.
Как отмечается в сообщении, передовые подразделения Армии обороны НКР вовремя заметили передвижение разведывательно-диверсионной группы противника и отбросили ее на исходные позиции. В результате завязавшейся перестрелки Армия обороны потерь не понесла.
По данным соответствующих служб Армии обороны, противник понес потери. Подробности уточняются.
Сообщается также, что 7-го и 8-го марта азербайджанская сторона произвела по позициям Армии обороны 12000 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров. Передовые подразделения Армии обороны НКР для подавления наступательной активности противника прибегли к соразмерным действиям.
“Помимо вышеуказанных деструктивных шагов, азербайджанские СМИ 8 марта распространили информацию о том, будто в направлении села Чайлы армянские ВС открыли огонь по пастухам.
Пресс-служба Армии обороны НКР заявляет, что указанные сведения является дезинформацией и, в отличие от азербайджанской стороны, армянские ВС никогда не открывают огонь по гражданским лицам", – отмечается в сообщении.
10:33 01/03/2016  |  Актуальная темаМинобороны НКР сообщило о новых обстрелах с азербайджанской стороны