Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1200 կրակոց 03/07/2016 10:01 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1200 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Բացի վերոնշյալից, շփման գծի հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել առաջնագծի ողջ երկայնքով մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

В выходные ВС Азербайджана произвели по позициям Армии обороны Карабаха более 1200 выстрелов – Минобороны НКР 03/07/2016   10:15  |  Актуальная тема
Азербайджанская сторона в выходные произвела по позициям Армии обороны НКР более 1200  выстрелов из стрелкового оружия различных калибров, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Помимо этого, азербайджанские ВС применили в южном направлении линии соприкосновения 60-миллиметровый миномет, выпустив из него 2 снаряда.
“Передовые подразделения Армии обороны в основном воздерживались от ответных действий и предприняли необходимые шаги для организации надежной защиты боевых позиций по всей протяженности передовой линии”, - говорится в сообщении.