Դանակահարել է նախկին կնոջը, վերջինիս մորն ու քրոջը 03/07/2016   11:50  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Տղամարդը վիճաբանել է նախկին կնոջ հետ՝ որդուն տեսկցելու հարցի շուրջ, ինչն ավարտվել է դանակահարությամբ, արդյունքում նա դանակահարել է նախկին կնոջը, վերջինս մորը և քրոջը, իսկ ինքը հայտնվել է ամբաստանյալի աթոռին:
Ըստ մեղադրանքի՝ Հենրիկ Հովհաննիսյանը 2016թ. հունվարի 3-ին՝ ժամը 11:00-ի սահմաններում, Գյումրիի՝ իր տան դիմաց, մանկահասակ որդուն տեսակցելու հարցի շուրջ վիճաբանել է իրեն այցելած նախկին կնոջ` Անի Գրիգորյանի հետ, որի ընթացքում դիտավորությամբ իր մոտ` բաճկոնի գրպանում, պահած դանակով մի քանի անգամ հարվածներ է հասցրել Անի Գրիգորյանին, բաժանելու նպատակով միջամտած վերջինիս քրոջը` Հերմինե Գրիգորյանին, և մորը` Լիաննա Գրիգորյանին:
Ըստ դատաբժշկական փորձաքննության՝ Անի Գրիգորյանին պատճառվել է կյանքին վտանգ սպառնացող, առողջության ծանր վնաս, Հերմինե Գրիգորյանին առողջությանը կարճատև քայքայող թեթև վնաս, իսկ Լիաննա Գրիգորյանին՝ առողջությունը կարճատև քայքայող վնաս:
Հենրիկ Հովհաննիսյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 117-րդ հոդվածով, նրա նկատմամբ որպես խափանամն միջոց է ընտրվել  կալանավորումը:
12:08 09/01/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՔԿԱԳ շենքում ամուսինը դանակահարել է կնոջը՝ փորձելով սպանել նրան
16:05 28/11/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԱմուսիների վիճաբանությունը հանգուցալուծվել է դանակահարությամբ
16:07 19/10/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՓորձել է կնոջն սպանել՝ դանակի բազմաթիվ հարվածներ հասցնելով. Քննչական կոմիտեն մանրամասնում է

В Гюмри ссора между бывшими супругами закончилась поножовщиной 03/07/2016   12:16  |  Актуальная тема
В Гюмри ссора между бывшими супругами по поводу встречи с сыном закончилось поножовщиной. Инцидент произошел 3 января 2016 года возле дома мужчины.
Генрик Ованнисян, так зовут мужчину, из-за свидания с малолетним сыном повздорил с экс-женой Ани Григорян, которая пришла его навестить.
В ходе ссоры мужчина достал из кармана куртки нож и несколько раз ударил им экс-супругу. Досталось также ее матери и сестре - Лиане и Эрмине Григорянам, которые пытались разнять их.
Согласно заключению судмедэкспертизы, Ани Григорян был причинен тяжкий вред здоровья, а Эрмине и Лиане Григорянам – легкий вред.
Генрику Ованнисяну предъявлено обвинение по части 1 статьи 112(Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью) и статье 117(Умышленное причинение легкого вреда здоровью) Уголовного кодекса Армении. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.