Վաղն սպասվում է անձրևային եղանակ. հնարավոր է ամպրոպ և քամու ուժգնացում 03/05/2016   14:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության տարածքում մարտի 06-ին, 07-ի գիշերը շրջանների մեծ մասում, 07-ի ցերեկը Վայոց Ձորում, Սյունիքում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, 08-10-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Հարավարևմտյան քամու արագությունը վայրկյանում կհասնի 2-7 մետրի, 06-ին ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում‵ 15-20մ/վրկ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը 06-07-ին ցերեկը կնվազի 5-7 աստիճանով, 08-10-ի ցերեկը աստիճանաբար կբարձրանա 3-5 աստիճանով:
Երևանում մարտի 06-ին, 07-ի գիշերը սպասվում է անձրև և ամպրոպ, 07-ի ցերեկը, 08-10-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Дожди с грозами ожидаются завтра в большинстве регионов Армении 03/05/2016   14:49  |  Лента новостей
Дожди с грозами ожидаются в воскресенье и в ночь  на седьмое марта в большинстве регионов Армении и Ереване, а также 7-го марта днем – в Вайцдзорской и Сюникской областях,  сообщает государственная служба по Гидрометеорологии и мониторингу (Армгосгидромет).
8-10 марта в областях и столице установится погода без осадков.
Ветер будет юго-западным, до 2-7 метров в секунду. Во время прогнозируемой на 6 марта возможно усиление порывов ветра до 15-20 метров в секунду.
Температура воздуха к седьмому марта днем понизится на 5-7 градусов, а уже днем 8-10 марта постепенно повысится на 3-5 градусов.