Պատժիչ գործողությունների արդյունքում հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշվել է 03/05/2016   10:15  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Մարտի 4-ին և լույս 5-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է նախօրեին արձանագրված լարվածությունը: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1300 կրակոց:
Բացի վերոնշյալից, շփման գծի հարավային և հյուսիսարևելյան ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (26 արկ), հյուսիսային ուղղությամբ՝ ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերի պատժիչ գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշվել է:

Напряженность на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения сохраняется – Минобороны НКР 03/05/2016   10:28  |  Актуальная тема
Зафиксированная накануне напряженность на линии соприкосновения ВС Нагорного Карабаха и Азербайджана сохранялась и 4-го марта и в ночь на 5-е марта , сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
В указанный период противник произвел по позициям Армии обороны НКР более 1300 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
Помимо этого, азербайджанские ВС применил  в южном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения  60-мм и 82-мм минометы (26 снарядов), а в северном направлении – гранатомет АГС-17(2 снаряда)
“В результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны карательных действий наступательная активность противника была подавлена”, - говорится в сообщении.