Վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 7500 կրակոց 03/05/2016 14:14 | ԼՐԱՀՈՍ
Պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն, փետրվարի 28-ից մարտի 5-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 7500 կրակոց:
Ինչպես հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, նշված ժամանակահատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնային գծում և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

За неделю ВС Азербайджана произвели по позициям Армии обороны Карабаха более 7500 выстрелов – Минобороны НКР 03/05/2016   14:28  |  Лента новостей
Азербайджанская сторона в период с 28-го февраля по 5-е марта произвела по позициям Армии обороны НКР более 7500  выстрелов из стрелкового оружия различных калибров, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики со ссылкой на оперативные данные Армии обороны.
В указанный период азербайджанские ВС применили также 60-мм  и 82-мм минометы и гранатомет типа АГС-17.
“Передовые подразделения Армии обороны продолжают удерживать полный контроль над ситуацией на передовой и уверенно несут боевое дежурство”, - говорится в сообщении.