ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին 03/04/2016   09:52  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Մարտի 3-ին և լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում նկատվել է լարվածության աճ: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1800 կրակոց:
Բացի վերոնշյալից, շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (3 արկ):

Рост напряженности зафиксирован на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения – Минобороны НКР 03/04/2016 10:18 | Актуальная тема
Рост напряженности зафиксирован 3-го марта и в ночь на 4-е марта на линии соприкосновения ВС Нагорного Карабаха и Азербайджана, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
В указанный период противник произвел по позициям Армии обороны НКР более 1800 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
Помимо этого, азербайджанские ВС выпустили в восточном направлении линии соприкосновения три снаряда из гранатомета АГС-17.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР дали соразмерный ответ на агрессивные действия противника и продолжали уверенно нести боевое дежурство", - говорится в сообщении.